המסחר בוול סטריט: הדאו ג'ונס מזנק לשיא יומי

בורסות וול סטריט רשמו את הזינוק החד ביותר זה שלושה חודשים בעקבות סימנים נוספים להתאוששות שוק התעסוקה בארה"ב. נובה עלתה ביותר מ-8% עקב זכייה בחוזה של 12 מיליון דולר

נמרוד הלפרן

המסחר בבורסת וול סטריט נחתם הלילה (חמישי) בעליות שערים. מדד דאו ג'ונס עלה ב-1.6% - הזינוק היומי החד ביותר זה שלושה חודשים - לרמה של 12,258 נקודות; מדד S&P 500 נסגר במגמה חיובית זו הפעם הרביעית בחמישה ימי המסחר האחרונים והוסיף 1.7% לרמה של 1,330 נקודות; מדד נאסד"ק עלה ב-1.8% לרמה של 2,798 נקודות. ירידות נרשמו בשוק האג"ח הממשלתיות בארה"ב, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה ב-0.1% לרמה של 3.57%.

החזית המקרו כלכלית בארה"ב סיפקה היום חדשות חיוביות, בהן ירידה מפתיעה במספר תביעות האבטלה לשפל של כמעט שלוש שנים, גידול חד מהצפוי בפריון העבודה ועלייה מפתיעה בפעילות במגזר השירותים לרמה הגבוהה ביותר מאז 2005.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ב-20 אלף לרמה של 368 אלף - המספר הנמוך ביותר זה מאז חודש מאי 2008 - מסר היום משרד העבודה האמריקאי. כלכלנים צפו עלייה במספר התביעות לרמה של 395 אלף. משרד העבודה תיקן כלפי מטה גם את נתוני השבוע הקודם מ-391 אלף ל-388 אלף. ממוצע התביעות הארבע-שבועי הנחשב לפחות תנודתי ירד לרמה של 388,500 - רמתו הנמוכה ביותר מאז יולי 2008.

מחר יפורסם בארה"ב דו"ח התעסוקה לחודש פברואר. כלכלנים צופים כי הדו"ח יצביע על תוספת של 183 אלף משרות לשוק העבודה האמריקאי וכי שיעור האבטלה עלה לרמה של 9.1%.

תיאבון הקניות חזר

משרד העבודה האמריקאי מסר היום גם כי פריון העבודה בארה"ב גדל ברבעון הרביעי של 2010 בקצב שנתי של 2.6% לעומת קצב של 2.3% ברבעון השלישי. כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר של 2.2% ברבעון הרביעי. בסיכום שנתי, גדל פריון העבודה ב-2010 ב-3.9% - העלייה החדה ביותר מאז שנת 2002.

מדד פעילות מגזר השירותים בארה"ב עלה בחודש שעבר לרמה של 59.7 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר מאז אוגוסט 2005 - לעומת רמה של 59.4 נקודות בינואר, מסר היום מכון המחקר ISM. תחזית הכלכלנים היתה לירידה קלה של המדד לרמה של 59.3 נקודות. מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות הייצור ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות.

הקמעונאיות הגדולות בארה"ב דיווחו היום על מכירות גבוהות מהצפוי בפברואר למרות תנאי מזג האוויר הסוערים בחודש שעבר - סימן להתאוששות תיאבון הצרכנים האמריקאים לקניות. מכירות החנויות הפתוחות לפחות שנה של הרשתות הקמעונאיות המובילות בארה"ב צמחו בפברואר ב-4.2% לפי נתוני תומסון רויטרס - מעל לתחזיות האנליסטים לעלייה של 3.6%.

ענקית המדיה ניוז קורפ של המיליארדר רופרט מרדוק זכתה באישורה של ממשלת בריטניה להשתלטות על חברת הלוויין בריטיש סקיי. ניוז קורפ, אשר מעוניינת לרכוש את הנתח של 61% בסקיי שבו היא עדיין לא מחזיקה ב-7.8 מיליארד ליש"ט (12.7 מיליארד דולר), קיבלה אור ירוק לעסקה לאחר שהסכימה לפצל את רשת סקיי ניוז ולהנפיק אותה כחברה ציבורית חדשה, אמר היום שר התרבות הבריטי ג'רמי האנט. במסגרת ההסכם, מניות בסקיי ניוז יחולקו לבעלי המניות של BskyB, וניוז קורפ תשמור על נתח של 39.1%. בעזרת פשרה הזו, הצליחה ניוז קורפ, אשר בבעלותה ארבעת העיתונים הגדולים בבריטניה, להימנע מחקירת הגבלים עסקיים שמטרתה לבחון האם הרכישה תעניק למרדוק יותר מדי השפעה בתקשורת הבריטית.

בקרב המניות הישראליות בוול סטריט: קבוצת פניקס (2.3% , 1202.0) שבשליטת קבוצת דלק של יצחק תשובה נכנסה לתחום הטכנולוגיה והגדילה, באמצעות תעודת סל קסם, החזקות ביצרנית השבבים ממגדל העמק, טאואר (3.13% , 1.32) - כך עולה מדיווח של החברה שלשום לרשויות האמריקאיות. קבוצת תשובה רכשה כ-15.58 מיליון מניות של החברה, שנסחרת בתל אביב ובנאסד"ק, כך שסך החזקותיו הגיעו לכ-5.86% מהון מניותיה של החברה. כך הפך תשובה לבעל עניין עיקרי לצד בעלת השליטה בחברה, החברה לישראל של משפחת עופר. בשוק מעריכים את שווי החזקותיו של תשובה בטאואר בכ-65 מיליון שקל.

נובה (8.68% , 10.14) מכשירי מדידה, ספקית פתרונות מדידה משולבים ועצמאיים עבור תעשיית המוליכים למחצה הנסחרת בנאסד"ק ותל אביב, הודיעה הבוקר כי קיבלה הזמנות בהיקף של 12 מיליון דולר למספר מערכות מדידה אופטיות משולבות ועצמאיות משלושה יצרני שבבים מובילים. המערכות שנועדו לתמוך בייצור שבבים בטכנולוגיית 30 ו-40 ננומטר יסופקו במהלך השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully