השרים ידונו בביטול קנסות היציאה מ"יס" ו"הוט"

ועדת שרים לחקיקה תדון בהצעת חוק הקובעת כי יבוטלו לאלתר קנסות היציאה מחברות הכבלים והלוויין. "החוק יחזיר לידי הצרכנים את הכוח לבחור את השירות שהם רוצים לקבל"

פנחס וולף
26/02/2011

ועדת שרים לחקיקה תדון מחר (ראשון) בהצעת חוק של ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד), הקובעת כי יבוטלו לאלתר קנסות היציאה מחברות הכבלים והלוויין, "הוט" ו"יס". לדבריו, קנסות היציאה מהוות כלי בידי חברות הכבלים והלוויין שמטרתו לכבול את הצרכן לשירות שהן מציעות.

"החוק ישחרר את ציבור הצרכנים בישראל מהקנסות הדרקוניים של חברות הכבלים והלוויין ויחזיר לידיהם את הכוח לבחור את השירות שהם רוצים לקבל", אמר אקוניס.

במקביל, ועדת השרים תדון גם בהצעת חוק של ח"כ אורלי לוי-אבקסיס (ישראל ביתנו), הקובעת כי המדינה תהיה אחראית לספק לקטין נזקק מסגרת חוץ ביתית הולמת, על פי החלטת וועדה מקצועית, או בית המשפט.

לוי-אבקסיס סיפרה כי, "משיחות עם גורמים מתוך המערכת ידוע לי על ילדים הנמצאים במועדונית על אף שמצבם או מצב משפחתם מוגדר כקשה ביותר וכי מסגרת זו אינה עונה על צרכיהם. השהות בבית מדי ערב ובסופי שבוע עלולה להוות סכנה לחייהם וכאן נדרשת מסגרת שתעניק השגחה בת 24 שעות ביממה".

"כחברה וכמדינה זוהי אחריותנו לדאוג להסדרת התנאים הדרושים להתפתחותם התקינה של כל ילד וילדה שנולדו לבית בו משפחתם אינה יכולה או אינה מסוגלת להבטיח להם תנאים ראויים. הסיבה להזנחה פושעת זו מקורה בשיטת המכסות, שאין למשרד הרווחה להציע. הצעת חוק זו תחייב את המדינה לקחת אחריות על ילדים המוגדרים כחסרי ישע".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully