הרג הערבי בי-ם: שלושה מהנערים לא יואשמו ברצח

יממה לאחר שהתירה לפרסם את דבר מעצרם של ארבעה קטינים החשודים שרצחו צעיר ערבי בי-ם, הודיעה המשטרה כי בכוונתה להעמיד לדין רק אחד מהם באשמת רצח. היתר יואשמו בגרימת חבלה חמורה

איילה חננאל
24/02/2011

המשטרה הודיעה בצהריים (חמישי) כי היא נסוגה מכוונתה להעמיד לדין בגין רצח את ארבעת הנערים מירושלים החשודים בהרג צעיר ערבי בעיר לפני כשבועיים. בדיון שנערך היום בבית משפט השלום בעיר, הודיעה המשטרה כי שלושה מתוך ארבעת הנערים יועמדו לדין בעבירות של גרימת חבלה חמורה בלבד, ואילו הרביעי יואשם ברצח.

הארבעה, תושבי ירושלים בני 17, נעצרו בחשד שדקרו למוות צעיר ערבי בן 24 בעיר. מהחקירה שנוהלה במשטרת מחוז ירושלים עולה כי ארבעת החשודים יצאו לבלות ברחובות הבירה, כאשר בשלב מסוים נתקלו בצעיר הערבי, שעבר במקום התקרית ככל הנראה עם חברו.

בין הצדדים התפתח ויכוח, במהלכו דקר על פי החשד אחד הנערים את הערבי, שהצליח להימלט מהמקום. לאחר מכן הוא התמוטט ברחוב. צוות של מגן דוד אדום שהוזעק למקום, קבע את מותו.

עו"ד דוד הלוי, שמייצג את אחד הנערים החשודים מסר בתגובה כי "מרשי מכחיש כל קשר לאירוע הדקירה הנטען. מדובר באירוע שהחל בניסיון תקיפה של אחד הנערים על ידי המנוח ואדם נוסף שנכח עמו, עניין שלטעמנו יתברר בבית המשפט. כמו כן, במהלך החקירה הופעלו כלפי מרשי לחצים קשים ואף הושמעו כלפיו דברי איום בניסיון לדלות מפיו הודאה במעשה הדקירה, שאין לו שום קשר אליו".

עו"ד אריאל עטרי המייצג חשוד נוסף אמר כי "אין שום סיבה לעצור שלושה מתוך ארבעת הנערים. הם יצאו לבלות כמו כל נער בגילם ולא ידעו שהחשוד הרביעי מחזיק סכין וכי בכוונתו להשתמש בו. ממילא השלושה אינם אחראים בשום דרך לתוצאות הטראגיות שנבעו ממעשי הדוקר ואני מצפה שמרשי ישוחרר לביתו בהקדם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully