המגורש מגרש: עובדים זרים סייעו בפינוי מאחז לא חוקי

מתנחלים נדהמו לגלות שלצוות שהגיע לפנות מאחז ליד קריית ארבע התלוו עובדים זרים מאפריקה. תושב המאחז לוואלה! חדשות: "זה היה הזוי ומבזה, אבל מסביר למה מעכבים את גירושם"

יהושע בריינר

רק במזרח התיכון: פועלים זרים מאפריקה סייעו הלילה (רביעי) למנהל האזרחי בפינוי מאחז לא חוקי בגדה המערבית. במהלך הלילה הגיעו כוחות גדולים של המנהל האזרחי, מג"ב וצה"ל למאחז "מצפה אביחי" הסמוך לקריית ארבע, על מנת לפנות ארבעה מבנים שהוקמו במקום, בהם מתגוררים שלוש משפחות.

לדברי המתנחלים, בפינוי המבנים סייעו פועלים ערבים תושבי מזרח ירושלים, אולם לצדם פעלו גם כ-15 פועלים זרים מאפריקה, ככל הנראה סודנים. הפועלים הוציאו את תכולת המבנים על מנת שדחפורים יוכלו להרסם, וזאת בזמן שכוחות גדולים של מג"ב מאבטחים את האזור. לדברי המתנחלים, הם הופתעו מאוד ממראה הפועלים הזרים שסייעו במלאכת פינוי המאחז, שפונה כבר מספר פעמים בעבר. ככל הידוע, זו הפעם הראשונה שעובדים זרים נוטלים חלק בפינוי מאחז או בפעולה ביטחונית כלשהי. הפועלים מועסקים על ידי חברת קבלן פרטית, שעובדת עבור המנהל האזרחי.

פינוי בינוי?

"זה היה הזוי לחלוטין ומבזה", אמר לוואלה! חדשות אריה דיוויס, תושב המאחז. "אנחנו רגילים שערבים ממזרח ירושלים מגיעים לפנות את המאחז, אבל להעסיק מסתננים? אולי זה מסביר מדוע הממשלה מתמהמהת עם הגירוש של המסתננים, מכיוון שהם כנראה יעילים למנהל האזרחי בפינוי יישובים". יודגש כי לדברי המתנחלים, העובדים הזרים לא עסקו בפינוי או בהריסה בפועל של המאחז, אלא רק סייעו בפינוי חפצי המתנחלים מתוך המבנים שנהרסו.

לטענת המתנחלים, הפועלים האפריקאים לבשו אפודות צהובות ועליהם כיתוב של החברה הקבלנית. תושבי המאחז, המכונה גם "גבעה 18", מתכוונים להקים עוד היום את המבנים שנהרסו. "למרות הכל, אנחנו נישאר כאן", אומר דיוויס. "כל פינוי או הריסה רק דוחפים אותנו קדימה להתיישב בכל מרחבי ארץ ישראל, ועד כניסת השבת ישובו להתגורר כאן משפחות נוספות".

מהמנהל האזרחי נמסר בתגובה: "מדובר בעובדי קבלן אשר זכה במכרז כחוק לביצוע עבודת סבלות בלבד".

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ יעקב כ"ץ המשמש גם כיו"ר הוועדה לעניין העובדים הזרים, אמר בתגובה, כי "אהוד ברק חושב שיישוב יהודי ביהודה ושומרון הוא דירתו במגדלי אקירוב שם מעסיקים עובדים זרים לא חוקיים. שתיקת הכבשים של חברי הכנסת של הליכוד לנוכח ניהולו של ברק את נתניהו מעוררת דאגה רבה בקרב מי שארץ ישראל יקרה לו". כ"ץ הודיע עוד כי הוא מתכוון לכנס דיון מיוחד בוועדה אליו יוזמן שר הביטחון.

לפניות לכתבנו - joshjosh@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully