פלסטינים: "חיילים זרעו הרס בבתים בכפר עזון"

מעדויות של פלסטינים ותמונות שתועדו על ידי "מחסום ווטש", עולה כי חיילים שפעלו בכפר הסמוך לקלקיליה, השחיתו רכוש והשפילו את התושבים. צה"ל: הנושא ייבדק

יהושע בריינר וניר יהב

חיילים שפעלו השבוע בכפר עזון שליד קלקיליה זרעו הרס רב בבתים ברחבי הכפר, וכן איימו והשפילו תושבים – כך עולה מעדויות ומתמונות שהועברו היום (רביעי) לוואלה! חדשות. מהתמונות, שצולמו למחרת האירועים, עולה כי החיילים השחיתו רכוש רב בבתים ובחנויות, חתכו בסכינים את ריפוד הרהיטים וניפצו מחשבים. מעדויות נוספות עולה כי החיילים הוציאו אנשים מבתיהם, כולל קשישה בת 80 משותקת לכיסא גלגלים שהושארה בקור המקפיא במשך שעתיים עד שהורשתה לשוב לביתה.

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - האם זה באמת עוזר לכאבים בגב?

לכתבה המלאה
לפי העדויות, קשישה בת 80 הושארה שעתיים בקור מקפיא (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

"הם פשוט נכנסו לבתים, הורו לאנשים לצאת ואז פשוט הרסו הכל", מספר תושב הכפר לוואלה! חדשות. "אחרי שקרעו ספות ושברו דברים הם יצאו החוצה, ביקשו סליחה והלכו. בלי בושה".

"ביקשו סליחה והלכו" (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

על פי אחת העדויות, יום לפני הלילה המדובר, חיילי צה"ל הגיעו לכפר, ריכזו את הצעירים בתוך מינימרקט וסגרו אותם בתוכו. לטענת הפלסטינים, כשאחד הצעירים במקום אמר למפקד הכוח כי במינימרקט מוצבת מצלמה המתעדת את המתרחש, ענה המפקד בנימה מאיימת: "אני אביק, המפקד החדש, ואני אראה לכם מה עוד אני אעשה לכם". החיילים פרצו ל-11 בתים ברחבי הכפר, בבית אחד אספו את הגברים והורו להם להישאר בתחתונים. "פלסטיני שסירב להיענות לדרישה הוכה נמרצות", סיפרו עדי ראייה. הפלסטינים אף הגישו תלונה רשמית במינהל האזרחי.

דוברת "מחסום ווטש", רעיה ירון, שחשפה ותיעדה את האירועים, זועמת על התנהגות החיילים. לדבריה, "אמירת המפקד 'אני עוד אראה לכם' מעידה על השנאה המנחה אותו, ועל רצונו לראות את האוכלוסייה הכבושה כנועה תחת שבט פיקודו. חבל שכביכול בשם הביטחון רואים כמה רצון לנקמה יכול להוביל לליל בלהות והרס כפי שנעשה בכפר עזון, וכפי שמוכיחות התמונות שצילמנו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בעקבות קבלת התלונה במינהל האזרחי הנושא ייבדק לעומקו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully