דיווח בלבנון: פיצוץ עז מול חופי צידון

ממשלת לבנון: צה"ל הפחיד את התושבים בבום על-קולי ממטוסיו. על פי דיווחי התקשורת במדינה מטוסי חיל האוויר נצפו טסים באזור, אך בצה"ל הכחישו וציינו כי אין כל פעילות חריגה בשטח

  • לבנון
  • צידון
ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים

פיצוץ נשמע אמש (רביעי) בים מול אזור צידון שבלבנון ועדי ראייה דיווחו כי ראו אש במים. גורמים בלבנון העריכו כי מדובר בפיצוץ של מוקש ימי. כמו כן, נמסר כי כלי טיס ישראלים נצפו טסים באזור טרם הפיצוץ.

מממשלת לבנון הודיעה כי קול הפיצוץ ששמעו התושבים הוא ככל הנראה תוצאה של בום על-קולי שביצעו מטוסי קרב ישראלים באזור. ראש ממשלת לבנון סעד חרירי גינה את "הפרת הריבונות הלבנונית על ידי מטוסי צה"ל" ואת "הפחדת האזרחים באזור צידון ודרום לבנון". בנוסף קרא לאו"ם לדאוג ש"הפרת ריבונות מסוג זה לא יחזרו על עצמן".


מדובר צה"ל נמסר בתגובה, כי "בניגוד לפרסומים בלבנון באשר לפעילות חריגה של מטוסי צה"ל באיזור צידון בדרום לבנון, אין כל פעילות חריגה של צה"ל באזור".

מוקדם יותר היום הודיע צבא לבנון כי הוא פירק מערכות ריגול והאזנה ישראלים באזור הרכסים סנין ובבארוכ, בעקבות מידע מודיעיני שהגיע מחיזבאללה. על פי ההודעה, מערכת ההאזנה שהייתה מותקנת באזור סנין כללה מכשירי תצפית ושיגור מסרים. כמו כן טענו כי המכשירים אפשרו לישראל לקבוע יעדים להתקפות בתוך לבנון. הר סנין הוא ההר השני בגובהו בלבנון, הוא נישא לגובה של 2,700 מטר מעל פני הים. כפר בארוק נמצא במקום גבוה אף הוא, בהרי השוף.

בהודעת צבא לבנון נמסר עוד כי מערכת הריגול וההאזנה שנחשפה בהר סנין מכסה רדיוס של 20 קמ"ר, דהיינו את כל אזור ההרים המזרחיים בגבול לבנון-סוריה. מפקדת צבא לבנון קראה לציבור בלבנון לגלות עירנות ולהודיע על כך חפץ חשוד שהוא מוצא. "יש להביאו מיידית למטה הצבאי הקרוב ביותר. בשום אופן לא לשחק בו מחשש שיתפוצץ", נמסר.

(עדכון ראשון: 15/12/2010, 23:25)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully