וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכבאים הפלסטינים עוכבו, הטקס לכבודם בוטל

יהושע בריינר ופנחס וולף, מערכת וואלה! חדשות

14.12.2010 / 14:05

הכבאים הפלסטינים שסייעו במאמצי הכיבוי בכרמל לא הורשו להיכנס לישראל כדי להשתתף בטקס הוקרה שהוכן עבורם בעוספיה. בהמשך התיר המנהל האזרחי את כניסתם, אך המארגנים ביטלו את הטקס

תאגיד כאן

(באדיבות הערוץ הראשון)

השריפה בכרמל חשפה בפני הציבור בישראל את מחדל מערך הכיבוי, אך היום (שלישי) התעוררה שערורייה נוספת: כבאים פלסטינים שהשתתפו בכיבוי השריפה בכרמל לא הורשו להיכנס לישראל לקראת השתתפותם בטקס שהיה אמור להתקיים לכבודם בעוספיה. כניסתם הותרה לאחר כשעה, אך המארגנים זעמו והחליטו בסופו של דבר לבטל את הטקס.

בראיון לקול ישראל, אמר מפקד הכבאים כי הוא לא קיבל הסבר להחלטה וכי הדבר תמוה לאור תעודות ההוקרה שקיבל מראש הממשלה והנשיא. לדברי המנהל האזרחי, כניסתם התעכבה בשל העובדה שהכבאים הגישו את הבקשה להיכנס לישראל ללא כל הפרטים הנדרשים, וכאשר הובהרה הסוגיה, התאפשרה כניסתם לישראל.

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) אמר בתגובה לאירוע כי "מדובר לא רק במצעד איוולת או תיאטרון אבסורד, אלא בטיפשות ויחס אדנותי נורמטיבי של שלטונות הכיבוש. בושה וחרפה. בעקבות זאת החלטנו לבטל את טקס הענקת אות ההוקרה".

שלושה צוותי כיבוי אש פלסטינים הצטרפו לצוותי הכיבוי הישראלים במאבק בשריפת הענק שהשתוללה בכרמל בשבוע שעבר. 21 כבאים וארבעה רכבי כיבוי אש מאזור בית לחם סייעו במאמצים להשתלט על הלהבות באזור בית אורן.

"העיכוב במתן ההיתרים התרחש בשל טעות טכנית"

דובר מתאם פעולות הממשלה בשטחים מסר כי הוא "מצר על האירוע, מבקש שלא לייצר מהומה רבה ולהוציאו מפרופורציה ולהדגיש כי הבקשה לכניסת כוחות הכבאות הפלסטינים אושרה.
העיכוב במתן ההיתרים התרחש בשל טעות טכנית בתאום בין הצדדים ולאור העובדה שהבקשה הוגשה בלוחות זמנים קצרים. יש להדגיש ולהזכיר כי צוותי הכיבוי אף יצאו בימים האחרונים לטקסים הרשמיים בבית הנשיא ובמשרד החוץ".

עוד מסר הדובר כי "מערכת שיתוף הפעולה האזרחית והביטחונית בין גורמי מתפ"ש לפלסטינים תמשיך לפעול כסדרה. עוד יצוין, כי הערב תיערך פגישה בין ראש המנהל האזרחי, תת-אלוף מוטי אלמוז, עם מפקד כוחות ההגנה האזרחית הפלסטינית, שבה בין היתר תועלה סוגיית התאום בין הצדדים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully