הגבול פרוץ: 30 אלף מסתננים ממצרים

רשות האוכלוסין וההגירה חושפת נתונים עגומים על מספר השוהים הבלתי חוקיים בישראל. נמשכת ההפקרות בגבול ישראל מצרים ויותר משלושים אלף מסתננים מאפריקה כבר חדרו דרכו

בועז ווליניץ

המדינה כשלה גם השנה בעצירת זרם המסתננים והשוהים הבלתי חוקיים לשטח ישראל. מנתוני רשות האוכלוסין וההגירה שהתפרסמו היום (שלישי) מתברר, כי למעלה מ-140,000 בני אדם שהו בישראל השנה שלא כחוק. למרות הניסיון להילחם בתופעה המדאיגה ופעילות רשות ההגירה, רק 2,429 מהשוהים הלא חוקיים גורשו בשנת 2010 מגבולות ישראל. מרבית השוהים הבלתי חוקיים השנה הם תיירים שפג תוקף אשרת השהייה שלהם, 101,500 סך הכל. 41,000 מתוכם מגיעים ממדינות ברית המועצות לשעבר.

עוד בוואלה!

ליום הולדת, צפייה במשחק או הרמת כוסית: המארז שכולם יעופו עליו

לכתבה המלאה
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

31,840 מסתננים מאפריקה שוהים כעת בישראל, ועל פי משרד הפנים מדובר בזרים שנכנסו לישראל השנה דרך הגבול הפרוץ עם מצרים ונתפסו בגבול או בתוך הארץ. בחודש אפריל האחרון נרשם השיא השנתי עם יותר מ1500 מסתננים שנכנסו דרך הגבול הדרומי. מוצאם של 57% מהמסתננים הוא מאריתריאה (18,262 בסה"כ), 25% מסודן והיתר ממדינות אחרות.

קרוב ל90,000 עובדים זרים נמצאים כעת בישראל, מתוכם 13,445 מוגדרים בלתי חוקיים. 9900 עובדים לא חוקיים מועסקים בתחום הסיעוד, 2398 בבניין והשאר במקצועות החקלאות, התעשייה והמסעדנות.

(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

ממוקד הסיוע לעובדים זרים נמסר בתגובה לנתונים, כי יש עובדות חשובות שמשרד הפנים לא טורח לציין. "ראשית", כך נמסר, "90% מאלה המכונים על ידי המשרד כמסתננים הם בעצם פליטים ומבקשי מקלט, שברחו מרצח העם בדארפור, או ממשטר טוטליטארי באריתראה. ישראל התחייבה שלא לגרשם, כמתחייב באמנת האו"ם לפליטים, שישראל הייתה אחת מיוזמותיה בימים שאחרי מלחמת העולם השנייה".

במוקד טוענים עוד כי משרד הפנים בראשותו של השר אלי ישי חתם ב2010 על אישור להבאתם של 27,000 עובדים זרים חדשים, לאחר שנכנע ללחצם של בעלי ההון במדינה. "מוזר ותמוה שאותו משרד שמתלונן על מספר הזרים, הוא גם זה שממשיך להביא בכל שנה עשרות אלפי עובדים חדשים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully