וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחרי הביקורת: אשכנזי שיבח את ישיבות ההסדר

יהושע בריינר

12.12.2010 / 21:18

בעקבות הביקורת של מח"ט הצנחנים על ישיבות ההסדר, חלק הרמטכ"ל שבחים למסלול ואמר כי מדובר ב"נדבך משמעותי בחומת המגן של צה"ל. "הם יודעים למען מה אנחנו נלחמים"

הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, נשא הערב (ראשון) דברים בישיבת ההסדר במודיעין ושיבח בנאומו את מסלול ישיבת ההסדר. בסיום דבריו, אמר אשכנזי כי הופעתו הערב ואמירותיו הם התשובה הטובה ביותר ל"מה שהתחולל באחרונה". בכך התכוון הרמטכ"ל להשיב לדבריו של מח"ט הצנחנים, אל"מ אהרון חליווה, שכינה לאחרונה את מסלול ישיבות ההסדר "לא ערכי".

אשכנזי שיבח את מסלול ההסדר ואמר: "כיום אני נרגש לראות את המפעל הנפלא שהצלחתם להקים. מפעל ישיבות ההסדר הוא אחד הביטויים היפים לציונות, ליהדות ולאחדות העם. את תלמידי הישיבות, המפקדים והלוחמים, פגשתי בקורסים ובאימונים, ובסמטאות עזה. הם היו חדורים בתחושת שליחות נדירה, באמונה שאיננה נגמרת, וברוח אופיינית של אנשים שיודעים למה אנו נלחמים ולמען מה".

עוד אמר הרמטכ"ל כי "בני ישיבות ההסדר מגיעים לצה"ל מצוידים באמונה בצדקת הדרך, וברצון עז לתרום ולהשפיע. הם הפכו מזמן לכוח משמעותי בשדרת הפיקוד בצה"ל, והם מהווים נדבך משמעותי בחומת המגן של צה"ל. בשם צבא שלם שרוצה אני לומר לכם תודה: אני מצדיע לכם על בחירתכם הנחושה".

האירוע, שנערך לציון חנוכת אגף חדש בישיבה, היה הזדמנות עבור הרמטכ"ל להשיב לדבריו של מח"ט הצנחנים, שקבל על השירות המקוצר, בן 16 החודשים, שחניכיו עוברים. עוד אמר חליווה, כי הוא מעדיף שלא לקדם בני ישיבות הסדר, שכן הם מסיימים את שירותם מוקדם יותר מאחרים.

חבר הכנסת מיכאל בן ארי (איחוד לאומי) הביע אכזבה מדברי הרמטכ"ל. "דברי הרמטכ"ל בעניין מסלול ישיבות ההסדר מאכזבים. אם צה"ל הדיח טירונים שהניפו שלט בטענה שלחייל אסור להיות מעורב פוליטית, הרי שמח"ט שמודה כי הוא מפלה ציבור שלם אסור לשמש כמפקד אפילו לדקה נוספת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully