הכרמל בלהבות

הרב עובדיה: "הדליקה מצויה במקום שיש חילול שבת"

מנהיגה הרוחני של ש"ס התייחס לשריפה בכרמל וקבע: "בתים נהרסו, שכונות הלכו לאיבוד - הכל זה השגחה עליונה. כשבני ישראל חוזרים בתשובה, השם שומר עליהם באש של כבוד, לא אש של שריפה"

מוטי לוי ופנחס וולף

הרב עובדיה יוסף התייחס הערב (שבת) לשריפה בכרמל ולאשמים בפריצתה. "אין הדליקה מצויה אלא במקום שיש חילול שבת", ציטט הרב את התלמוד במהלך שיעורו בבית הכנסת הסמוך לביתו בשכונת הר-נוף בירושלים. "בתים נהרסו, שכונות שלמות הלכו לאיבוד - זה לא במקרה. הכל זה השגחה עליונה", אמר הרב.

עוד בוואלה! NEWS

התשוקה להנדסה מתחילה כאן: המכללה שמציעה חוויית לימודים ייחודית

לכתבה המלאה
הרב עובדיה: "זה לא במקרה, הכל זה השגחה עליונה" (צילום: נמרוד סונדרס)

"עלינו לחזור בתשובה, לשמור את השבת כמו שצריך. בזמן שבני ישראל חוזרים בתשובה, השם שומר עליהם בחומת אש. אש של כבוד ולא אש של שריפה", הוסיף מנהיגה הרוחני של ש"ס.

הרב עובדיה הוסיף וסיפר את סיפור התלמוד על שני חכמים שהוזמנו לסעודה ובמקום להשתתף עם הסועדים החלו ללמוד. בשעת לימודם ירדה אש מהשמים והקיפה אותם עד שהמארח היה בטוח שביתו נשרף. "גם שם", ציין הרב יוסף, "הייתה זו אש של כבוד ולא אש של שריפה".

זו אינה התייחסותו הראשונה של הרב לאש בכרמל. ביום חמישי, היום בו פרצה השריפה, קיים הרב עובדיה תפילה מיוחדת לזכרם של הנספים באסון, להחלמת הפצועים ולשלומם של הנעדרים. הרב קרא אז לכל עם ישראל להצטרף לתפילותיו.

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון, תקף בתגובה לדבריו של מנהיג ש"ס ואמר: "עובדיה יוסף הפך זה מכבר לתעשיית מבוכות. דבריו הערב הם מופת של גסות לב ורוח. חוסר תבונה ואחריות ציבורית ושימוש כוזב במושג 'השגחה'. סייג לחכמה שתיקה".

בזמן שבני ישראל חוזרים בתשובה, השם שומר עליהם בחומת אש (צילום: עומר מירון)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully