משטרה בחקירה

בר לב נמצא דובר שקר בחלק מהתשובות בפוליגרף

לאחר חקירתו בפוליגרף, הודיעה המחלקה לחקירות שוטרים כי יידרשו פעולות נוספות כדי לבדוק את החשדות נגד ניצב בר לב. פרקליטתו: לא קיבלנו את תוצאות הבדיקה, עומדים מאחורי עדותו

איילה חננאל
שלומי גבאי

(צילום: שלומי גבאי, עריכת וידאו: דורון שטיין)

עוד בוואלה! NEWS

הטיפים שאתם חייבים לקרוא לפני הקנייה הבאה שלכם בסופר

מערכת וואלה! בייעוץ שני ארד דיאטנית שטראוס
לכתבה המלאה

המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים, הודיעה בצהריים (חמישי) כי הוחלט לקיים פעולות חקירה נוספות בעקבות חקירתו של ניצב אורי בר לב, החשוד בהטרדה מינית ובאונס. אמש, יצא בר לב ממשרדי מח"ש בנתניה בתום שמונה שעות של חקירה. במהלך חקירתו נשאל בר לב על קשריו עם א' ו-מ', שהתלוננו נגדו בהטרדה מינית ובאונס. בר לב אף עבר בדיקת פוליגרף, אך תוצאות הבדיקה אינן חד משמעיות. במקרים מסוימים נמצא דובר שקר ובמקרים מסוימים התוצאה הייתה גבולית. בעקבות כך, מח"ש תזמן את בר לב לחקירה נוספת. כמו כן, גם מ' תידרש לעבור בדיקת פוליגרף.

במחלקה לחקירות שוטרים אמרו היום כי "הפרסומים על תוצאות בדיקת הפוליגרף חוטאים לאמת. בעקבות חקירת ניצב בר לב אמש בידי המחלקה לחקירות שוטרים, הוחלט כי יש לבצע פעולות חקירה נוספות. בנוסף אמרו במח"ש כי "צוות החקירה מזהה ניסיונות של גורמים שונים בעלי אינטרס להשפיע על החקירה, בין השאר באמצעות השתלת מידע מסולף ומסרים לא נכונים ולא מדויקים בתקשורת, לרבות בדרך של ציטוטים שלא היו ולא נבראו המיוחסים לגורמי החקירה, או מידע כוזב לגבי פעולות החקירה ותוצאותיהן".

פרקליטתו של בר לב, עו"ד אירית באומהורן, אמרה כי תוצאות בדיקת הפוליגרף לא הועברו לידיה ולכן "אין לנו אפשרות להתייחס לגל השמועות – הנעות מ'דובר אמת', דרך 'אין ממצא' ל'דובר שקר' - באופן ענייני. ידוע לנו כי גם תוצאות הפוליגרף של א', שהתפרסמו בעיתונות הינן בגדר שמועות לא מבוססות. בכל מקרה, ניצב בר לב עומד מאחורי התשובות שנתן לחוקריו כי הוא לא אנס, לא סימם ולא קיים יחסי מין בשלישייה עם מ' וכי לא הטריד מינית את א'. ניצב בר לב הסכים לגשת לבדיקת הפוליגרף מתוך אמונה חזקה בצדקת דרכו, למרות שידע על הבעייתיות במכשיר שלא קביל בתור ראיה בבית משפט".

במח"ש הוסיפו היום כי "צוות החקירה פועל ביסודיות ובמהירות הגבוהה ביותר האפשרית ושומר על איפול כללי של פרטי החקירה על מנת שלא לחבל בה ולשבש את מהלכה". בר לב עזב אמש את משרדי מח"ש בנתניה מבלי שהסכים להשיב לשאלות הכתבים. בתום החקירה הוא נסעה להיפגש עם פרקליטתו, עורכת הדין עירית באומהורן.

בבדיקת הפוליגרף נשאל בר לב על טיב יחסיו עם מ', המתלוננת כי אנס אותה לפני חמש שנים במלון בהרצליה. הוא גם נשאל אם ידעה שהיא תחת השפעת סמים. על פי המשטרה, הבדיקה תואמת לדברים שאמרה בחקירתה ש', שניהלה עימו רומן - לפיהם בר לב לא ידע ש-מ' הייתה מסוממת בעת ששכבו, וטען כי לא אנס, אלא שכב איתה בהסכמתה המלאה. בר לב גם נדרש לענות על שאלות הקשורות לתלונתה של א'.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully