וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרשת המתקן למסתננים: "ריפמן צריך חיטוי"

25.11.2010 / 11:46

דברי ראש המועצה האזורית רמת הנגב נגד מתקן השהייה המוצע למסתננים מאפריקה, עוררו תגובות זעם. ח"כ גילאון שמתנגד אף הוא למתקן: "ריפמן לא למד מההיסטוריה של עמו"

הדיון שהתקיים הממשלה בתחילת השבוע הבא בהקמת מרכז פתוח למסתננים מאפריקה, והמכתב ששלח ראש המועצה האזורית רמת נגב, שמוליק ריפמן, בו הביע התנגדות להקמת המרכז בתנאים המוצעים, עוררו היום (חמישי) גינויים במערכת הפוליטית.

יו"ר סיעת מר"צ, ח"כ אילן גילאון, אמר כי "כוונת רה"מ להקים מתקן כליאה למסתננים היא ברוטלית ובעיקר מביכה. עצם הרעיון מעורר חלחלה בזיכרון הקולקטיבי של עם ישראל. מוטב שהממשלה תגבש מדיניות הגירה מסודרת, כיאה לחברה במועדון המדינות המפותחות". על דבריו של ריפמן אמר גילאון כי "אלה דברי בלע של אדם גס רוח שלא למד דבר מההיסטוריה של עמו. מי שצריך חיטוי זה הפה של ריפמן".

הסופר יורם קניוק הגיב להחלטה שמבקשת הממשלה לאשר ואמר כי "החל מהשנה שעברה, בפעם הראשונה בתולדות ישראל, יש חוקים שמבוססים על גזענות, לדוגמא לא להשכיר דירות לערבים, להקים מרכז סגור, שלא יסתובבו "חופשי" בישראל וכולי. הדבר הזה הוא נדבך נוסף להפיכתה של המדינה למדינה גזענית. יש עוד מדינה אחת כזאת, שיש בה חוקים שמבוססים על גזענות, והיא סעודיה".

"מדובר בחוקים שמפלים, וזאת מהות הגזענות. זה בעיקר באשמת החרדים, אבל גם הממשלה עצמה. אני מפחד מה הולך לקרות כאן, זאת כבר לא מדינת ישראל, זה משהו אחר לגמרי. יהודי זה דת, אנחנו נלחמנו על הקמת מדינה שהלאום שלה יהיה יהודי, זאת לא המדינה שנלחמתי על הקמתה", הוסיף קניוק.

"יש לקנוס המעסיקים"

ממוקד הסיוע לעובדים זרים נמסר בתגובה לדברים של ראש המועצה האזורית רמת נגב כי "יש להצטער על כך שמר ריפמן מבסס את התנגדותו להקמת המתקן, שאנו שותפים לה, על הנמקות חשוכות שאין להן קשר לעובדות בשטח. נתוני המשטרה מוכיחים שאחוז מבקשי המקלט המעוברים בפשיעה מתוך חלקם באוכלוסייה קטן באופן משמעותי מאחוז הישראלים במעורבים בפשיעה מתוך חלקם באוכלוסייה".

"שוב מסרבת מדינת ישראל ללמוד מניסיון העולם וההיסטוריה, תוך בחירת פתרון אשר לא יפתור את הקשיים עמם מתמודדים מבקשי המקלט, ינהג בהם בחוסר כבוד וידון אותם למצוקה קשה חרף התופת ממנה הם מגיעים", נמסר עוד. "כל זאת, תוך הפרת התחייבויותיה של מדינת ישראל ובזבוז כספי מבקשי המסים".

"לעצור את הטרור הדמוגרפי"

גם יו"ר הוועדה לבחינת בעיית העובדים הזרים, ח"כ יעקב כ"ץ (האיחוד הלאומי), שהעלה לראשונה את רעיון עיר הקליטה למסתננים, התייחס לנושא ואמר כי "ללא קניסת המעסיקים בקנסות גדולים ומשמעותיים במיוחד, שיגרמו בהכרח להפסקת עבודתם של המסתננים ותוך דאגת המדינה למזון ומקום שינה להם, לא תיפסק כניסתם והגירתם לארץ הקודש והאיום הדמוגרפי-תרבותי מעל תל אביב לא יפוג".

כ"ץ הוסיף לוואלה! חדשות כי "ממשלת ישראל צריכה להחליט על מצב חירום. העובדה שמידי יום נכנסים לישראל מאות מהגרי עבודה ללא אישור וזהות מסכנת את קיומה של המדינה. לכן על ראש הממשלה למנות מהיום את הרמטכ"ל לשעבר, השר בוגי יעלון, להיות אחראי על עצירת הטרור הדמוגרפי, להעביר אליו את כל הסמכויות הנוגעות לעניין, להכין תוכנית חירום ממלכתית ולנצח את הפגיעה התרבותית, החברתית והדמוגרפית, המאיימת בעיקר על צביונה של תל אביב, העיר העברית הראשונה".

ח"כ שלמה מולה (קדימה) אמר כי "הבעיה היא שאין מדיניות הגירה מסודרת. בינתיים צריך לעשות בדיקה מי מגיע ומאיזה אזור. צריך לבדוק מבחינה בריאותית כל אחד ואחד, ובינתיים לשים אותם במתקן סגור. אחרי שיבדקו שהם לא מדבקים, יש לשחרר אותם. אני מקווה שכל מסתנני העבודה הללו יגורשו, בשונה מאלה שבאים לעבודות כמו סיעוד וחקלאות וישארו פה. ממשלת אריתריאה מעודדת את הנתינים שלה להגר לישראל, ואף גובה מהם מיסים מרחוק בגלל האבטלה הגואה שם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully