וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ח"כ רגב מציעה: אם משתמטים – לא נוהגים

18.11.2010 / 22:18

חברת הכנסת מירי רגב הגיבה לנתוני הגיוס הנמוכים בהצעה לשלול את זכותם של משתמטים להוציא רשיון נהיגה. לדבריה, "נפעל לתגמל את הנושאים בנטל ולהוקיע את המשתמטים"

חברת הכנסת מירי רגב (ליכוד) מציעה הערב (חמישי) פתרון מקורי לטיפול בבעיית שיעור הגיוס הנמוך עליו דיווח אגף כוח אדם בצה"ל: לפי הצעתה של רגב, יש לשלול ממשתמטים את הזכות לקבל רישיון נהיגה.

רגב, המכהנת כיו"ר ועדת משנה לכוח אדם בוועדת חוץ וביטחון, הודיעה כי בכוונתה לקיים דיון בנוכחות ראש אכ"א ונציגי משרד הביטחון שיעסוק בנתוני המתגייסים והמשתמטים. היא ציינה כי "אני מתכוונת כחברת כנסת לפעול על מנת לתגמל את אלו הנושאים בנטל, ולהוקיע את המשתמטים משירות חובה". היא התייחסה גם לגיוס הציבור החרדי ואמרה כי "באשר לחרדים - יש להרחיב את גיוסם בזרועות הצבא כדוגמת נח"ל חרדי".

מנתוני הגיוס שפרסם היום אגף כוח אדם בצה"ל עולה כי כל אזרח שני לא מתגייס כיום לצה"ל או לא מסיים שירות מלא. 67% מכלל חייבי הגיוס מתגייסים כיום ולפי ההערכות בצה"ל, מספר המתגייסים בשנת 2020 מכלל חייבי הגיוס ימשיך לרדת ויעמוד על 64%. בנוסף, לפי הערכות צה"ל, בשנת 2020 כ-60% מכלל חייבי הגיוס לא יתגייסו או לא יסיימו שירות צבאי מלא. ראש אכ"א האלוף אבי זמיר הגיב לנתונים ואמר כי הוא מוטרד ומודאג משיעורי הגיוס לשנים הקרובות, אשר יכולים להביא לכרסום משמעותי במודל צבא העם. הוא הגדיר את התופעה כ"סכנה ממשית לצבא העם".

מהנתונים שפרסם צה"ל עולה עוד, כי מספר הפטורים משירות שניתנו למצהירי "תורתם אומנותם" זינק השנה ל-13% ועומד על 62,567 גברים. זאת בהשוואה לשנת 2006 אז עמדו על 9.6%. לשם השוואה, בשנת 2005 עמד מספר מקבלי הפטורים בשל "תורתם אומנותם" על 45 אלף. ההערכה בצה"ל היא שבשנת 2020, שיעור מקבלי הפטורים על בסיס זה יעמוד על 20%. בקרב הנשים, שיעור הלא מתגייסות מסיבות דתיות אף גבוה יותר ועומד על 36%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully