וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

55% מהתמיכה הממשלתית בעמותות - לישיבות

17.11.2010 / 21:56

אתר האינטרנט של משרד האוצר מציג נתונים שטרם פורסמו על חלוקת תקציב המדינה בתוך משרדי הממשלה. בדיקה מגלה כי רוב הכסף המיועד לעמותות מגיע למוסדות תורניים

תאגיד כאן

משרד האוצר מפרסם היום (רביעי) באתר האינטרנט שלו נתונים לגבי חלוקת העוגה התקציבית בפירוט שלא היה נגיש בעבר לאזרח הקטן. משיטוט בדפי האתר עולה כי תחת הסעיף "תמיכה במוסדות ציבור" בתקציב משרד הרווחה, 55% כספי הציבור מיועדים למוסדות תורניים (כ-760 מיליון שקלים). קופת החולים "מאוחדת" מקבלת מתקציב המדינה כ-48 מיליון שקלים מדי שנה.

החשב הכללי באוצר שוקי אורן התייחס לנתונים לגבי שכרם של בכירי העמותות, המתפרסמים גם הם באתר. לדבריו, "עמותה ללא כוונות רווח לא צריכה להזין את בעלי המניות, אז היא יכולה להזין את עצמה. בחלק מהמקרים הן מצ'פרות את עצמן".

דובר האוצר שלומי שפר ביקש להדגיש כי הנתונים שנחשפו על שיעור התמיכה במוסדות התורניים מתייחסים לסעיף אחד בלבד בתקציב משרד הרווחה, ולא לשיעור מתוך התקציב כולו. לדבריו, מטרת פרסום הנתונים היא יצירת שקיפות. "עד עתה, האזרח יכול היה לקבל נתונים על חלוקת התקציב ברזולוציה מסוימת. כעת, אתה כאזרח יכול לדעת בצורה מדויקת יותר לאן הולך כספך, ולשאול שאלות. החלטנו לפרסם את הנתונים האלה משום שחשוב לנו שהציבור ידע מה עושים עם הכסף שלו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully