פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הנרצח בברקת איבד לפני 14 שנה את בנו בשריפה

   המשטרה ממשיכה לחקור את נסיבות הרצח של יוחאי מעטוף במושב ברקת שבשפלה. לפני 14 שנה ניסה מעטוף להציל את אחד מילדיו בשריפה, אולם בסופו של דבר הבן נספה

   היחידה המרכזית של משטרת מחוז המרכז ממשיכה לחקור הבוקר (שלישי) את רציחתו של יוחאי מעטוף, תושב המושב ברקת שבשפלה. את גופתו של מעטוף בן ה-44 מצאה אמש אשתו. צוות מגן דוד אדום שהוזעק למקום, העניק למעטוף טיפול ראשוני, אך נאלץ לקבוע את מותו כעבור זמן קצר. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה.

   ראש מועצת חבל מודיעין, שמעון סוסן, הגיע בחצות לזירת האירוע יחד עם ראשי אגפי החינוך והרווחה וראש השירות הפסיכולוגי במועצה. הנציגים שהו במשפחת הנרצח עד שעות הבוקר והעניקו טיפול לילדי ואשת הנרצח, שנמצאת בהלם ואינה מתפקדת.

   מנהל השירות הפסיכולוגי החינוכי במועצה, צביקה יערי, אמר כי מעטוף איבד את בנו לפני 14 שנה, בזמן שניסה להצילו משריפה. יערי טיפל בו ובמשפחתו ואף קיבל בעבר מכתב מהנרצח בו הודה מעטוף על טיפולו המסור. יערי אמר כי בשעות הצהריים תתקיים הערכת מצב נוספת במועצה לגבי המשך הליווי.

   פסיכולוגים ואנשי רשות הרווחה נמצאים בבית הנרצח ומטפלים בילדים. האם נמצאת בבית אחיה הסמוך לבית המשפחה. אנשי המקצוע במקום אמרו כי הימים הראשונים לאחר האירוע הם קריטיים למניעת מצב פוסט-טראומה אצל הילדים.

   ראש אגף החינוך במועצה נתן ריגלר סיפר כי "הילדים בהלם מוחלט. לנרצח שישה ילדים, אחד לומד בגן, שלושה בבתי ספר יסודיים ושניים בחטיבות ביניים בראש העין ובפתח תקווה. יצרנו קשר עם בתי הספר בו לומדים הילדים, וביקשנו להעביר שיחות הרגעה עם חבריהם לכיתה. חשוב לא להסתיר את המקרה ולהישאר נאמנים למקרה כשסבירים אותו לילדים".

   בתים רבים ביישוב שייכים למשפחת מעטוף ובני המשפחה ושכנים זורמים לכל אורך היום כדי להביע את תנחומיהם. איש מבני המשפחה לא יודע מה יכולה להיות סיבת לרצח. שכניו של מעטוף סיפרו כי היה אדם נורמטיבי ושמח, איש משפחה חם שעבד בתור נהג משאית.