מאסר לאחים שעשקו והטרידו מינית עובדות זרות

שני אחים בעלי משק בשדה יצחק הורשעו בכך שתקפו מינית ועשקו באיומים עובדות זרות שהועסקו אצלם. בגזר הדין כתב השופט כי "עובדים זרים אינם כלי משחק בידי מעסיקיהם"

קובי מנדל

בית משפט השלום בחיפה גזר היום (חמישי) עונשי מאסר בפועל על שני אחים בעלי משק חקלאי לגידול פרחים וירקות במושב שדה יצחק בשרון. השניים הורשעו על פי הודאתם בכתב אישום מתוקן: הראשון בביצוע עבירות מין בעובדות זרות , ושניהם בעבירות העסקת עובדים זרים שלא כדין, וכן עושק ואיומים.

על רמי בוכריס, בן 44, נגזרו 18 חודשי מאסר בפועל, שישה חודשי מאסר על תנאי, וכן פיצוי כספי למתלוננות. על אחיו יצחק בן ה-47 נגזרו ארבעה חודשי מאסר, אותם ירצה בעבודות שירות בבית אבות, ארבעה חודשי מאסר על תנאי, וכן קנס כספי.

רמי בוכריס הורשע בכך שתקף מינית את אחת מעובדותיו שהגיעה מתאילנד עם אשרת עבודה. בחודש יוני 2005 לקח אותה רמי לנקות את בית אביו, ואז חיבק אותה מאחור, הפילה על המיטה, ונשכב על ידה. אז ליטף את החזה שלה מעל לבגדיה, הריח את צווארה ופניה, התחכך בגופה עם איבר מינו, ולא פסק למרות תחנוני המתלוננת. כשבוע לאחר מכן ניסה לחבקה ונגע בישבנה, וכשבועיים לאחר המקרה הראשון שב וחיבקה, נגע בחזה ועזבה רק לאחר מאבק. מאוחר יותר איים עליה כי אם תספר על המעשים ישלח אותה חזרה לתאילנד.

"המתלוננים הפכו למעין 'עבדים'"

אישום שני מייחס לו עבירת הטרדה מינית, ואישום שלישי מייחס לשני האחים עבירות של עושק ואיומים, לאחר שבין השנים 2004 ל- 2008 התנהגו באלימות מילולית כלפי העובדים הזרים שהעסיקו, מנעו מהם צרכים בסיסיים, שיכנו אותם בתנאי מגורים מחפירים, נטלו מהם שלא כדין כספים ממשכורתם באמתלות שונות, ועשקו אותם בכל הנוגע למשכורתם. אישום רביעי מייחס לשניים עבירת העסקת עובדים זרים שלא כדין.

השופט זאיד פלאח ציין בגזר הדין כי "התנהגותם של הנאשמים כלפי העובדים הזרים פגעה בכבודם כבני אדם, ואולי אף בתדמית 'הישראלי' בפניהם. המתלוננים הפכו למעין 'עבדים' בעידן המודרני. עובדים זרים אינם כלי משחק שבהם משחקים בעלי ההיתר ככל העולה על רוחם. זה שאדם מגיע מארץ ניכר לעבודה בישראל, אינה הופכת אותו לאדם נחות יותר ממעסיקו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully