פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אחדות ערבית? בכיר ברשות מחרים את הקטארים

   יאסר עבד רבו, שהתלווה בימים האחרונים לאבו מאזן בביקוריו בבחריין ובכווית, העדיף לא להצטרף לביקורו בקטאר. הסיבה: עבד רבו מתח בעבר ביקורת על אמיר קטאר

   מדוע בכיר הרשות הפלסטינית יאסר עבד רבו לא הצטרף לביקורו של יו"ר הרשות אבו מאזן בקטאר? על פי דיווח הבוקר (שלישי) ביומון הלונדוני "אל-קודס אל-ערבי", עבד רבו לא הצטרף למשלחתו של אבו מאזן לקטאר בשל סכסוך חריף עם ההנהגה הקטארית. זאת אף שהתלווה לאבו מאזן בימים האחרונים בביקוריו בבחריין, כווית ואיחוד האמירויות.

   על פי הדיווח, בין השלטון בקטאר לעבד רבו שוררת מתיחות חריפה מזה מן רב על רקע ראיון שזה העניק בינואר 2009, במהלכו תקף קשות את אמיר קטאר, חמד בן חליפה אל ת'אני, משום שארצו אירחה את ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל ובכירים נוספים בעת מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה והביעה סולידריות כלפיהם.

   "לא אמיר קטאר ולא אף אחד אחר יחליט לגבי גורל העם הפלסטיני", אמר אז עבד רבו והרגיז את ההנהגה הקטארית. "אם לאמיר קטאר יש אג'נדה פרטית, שבעזרת סיוע לעזה הוא רוצה להעביר אותה ולהשיג את מטרותיו – זה עניינו הפרטי. אבל אם הוא מתערב בענייני הייצוג הפלסטיני – זה קו אדום שאסור לחצות אותו. גם מדינות גדולות מקטאר אסור שיתערבו".