פלסטיני לכלך על האיסלם בפייסבוק - ונעצר

צעיר בן 25 מקלקיליה נעצר לאחר שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו מסרים אנטי-דתיים וכן ציורים הלועגים לנביא מוחמד. בתגובה לכך, אלפי גולשים הקימו קבוצות נגדו. משפחתו: "הוא אדם נורמטיבי"

  • פייסבוק
  • איסלם
ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים

סטודנט פלסטיני תושב קלקיליה נעצר על ידי כוחות הביטחון הפלסטינים, לאחר שהטיף באינטרנט נגד אלוהים והדת. על פי דיווח הבוקר (ראשון) בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", כוחות הביטחון הפלסטינים עצרו את הצעיר לאחר שניהלו במשך חודשיים מעקב צמוד אחר פעילותו באינטרנט ואחר הרעיונות שהפיץ באתרו, ובראשם מתקפה חריפה שהוביל נגד הדת ובעיקר דת האיסלם.

הצעיר בן ה-25 החל את פעילותו נגד האיסלם כשהקים עמוד בפייסבוק, בו פרש את משנתו האנטי-דתית. בין היתר כתב כי אללה זה הוא וכי הוא זועם על אלו שמאמינים בו. בנוסף, סילף פסוקי קוראן ופרסם ציורים שלועגים לנביא מוחמד אשר פורסמו בעבר בעיתונים זרים. אלפי גולשים זועמים הקימו נגדו קבוצות בפייסבוק והביאו לסגירת העמוד שלו.

הצעיר, בן למשפחה מוסלמית מיוחסת מקלקיליה, לא ויתר והקים אתר בשם "אור השכל", שבו המשיך להפיץ את רעיונותיו האתאיסטים. חלק מבני משפחתו אמרו כי הם מתקשים להאמין כי הצעיר אכן ביצע את המעשים הללו. "הוא אדם נורמטיבי שעובד כספר בקלקיליה. אנחנו כמובן מגנים את המעשים ומקווים כי יועמד לדין ויוענש אם אכן פגע באללה ובדת", אמרו.

לפניות לכתב: nir_yah@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully