האמן ברנרדו שקולניק נותן לחתולים שלו לחתום על יצירות אמנות

מדור "פנק בזול את חיות המחמד" מגלה שהאמן ברנרדו שקולניק נותן לחתולים שלו לחתום על יצירות אמנות, וגם מקבל ממנו טיפ למשחק פרוע במיוחד איתם

  • חי שקלים
  • חתולים
א.ב. דן

"אני חולה חיות, אני מת עליהם - כלבים, חתולים", מעיד על עצמו אמן האור ברנרדו שקולניק, אשר נודע גם ביכולותיו המיסטיות, ומאחוריו לא רק כ-190(!) תערוכות שהוצגו בגרמניה, ארה"ב, איטליה, ספרד וישראל אלא גם ארבעה חתולים. ב-20 באוקטובר נפתחה "אורצל" תערוכה משותפת לו ולאמנית מירטה אדרי.

טוב לדעת (מקודם)

שיטת השחייה שתשנה את חייכם (ותעשה אתכם חטובים)

לכתבה המלאה
החתולים של ברנרדו שקולניק (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

מה קורה בתערוכה?

"התערוכה מורכבת משני חלקים: אור וצל. התערוכה של האור- אני האמן שמטפל בחלק הזה. אני עובד עם מערכות לדים, מערכות תאורה, עם הרבה אור. האמנית השנייה מירטה אדרי עובדת עם פי בי סי שקוף, עם מערכות תאורה פשוטות שהצל שלהם על הקירות. זה המהות של העבודה שלה. אנחנו – אחד משלים את השני. מכירים שנים, דרך הרוחניות, דרך עבודה בכל מיני תחומים. בתור אמנים התחברנו."

יש בעבודות שלך? התייחסות לחתולים?

"כשאני עובד בשמן או עובד באקריליק תמיד יש את ה...הם (החתולים) עוברים ומשאירים את העקבות (צוחק). הם חותמים תמיד. הם תמיד חותמים על כל העבודות שלי. תמיד תראה שערות או רגליים של חתול בקצה. החתול הזקן הג'ינג'י מספרד זה קבוע, הוא רואה עבודה גמורה עובר עם שתי רגליים בקצה - קבוע. זה משהו מדהים, הוא צריך לחתום."

זה מה שקורה להם אחרי משחק. מתעלפים (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

לא מטריד אותך??

"למה שיטריד? זה חלק מהפאן בחיים."

הטיפ של ברנרדו שקולניק: ח?ב?ל וכדור על ידית הדלת – משחק חתולים מנצח!

"הטיפ שלי זה לקשור חבלים על הידיות של הדלתות ואליהם כדורים. כשהכדור תלוי באוויר כמעט בגובה הרצפה הם משחקים שעות עם זה פשוט מטפסים, רבים ביניהם על הכדור על החבל..."

מי חתול חמוד? (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

איזה סוג כדור מומלץ לרכוש?

"פלסטיק רך. הם יכולים לתלות עליו את הציפורניים."

הם לא בולעים אותו?

"לא, לא, אלה כדורים טובים יחסית בגודל של יד. ארבעה שקלים שלושה שקלים בלוינסקי? זה כלום. ומשתוללים... כמה שעות לא נשאר כלום ממנו, הוא מתפורר."

ובאיזה חבל אתה משתמש?

"חבל רגיל של שישה שמונה מילימטר רגיל. קושר כמה ידיות אז הם עוברים מאחד לשני. החבל צריך להיות מספיק עבה שהם יוכלו לטפס עליו."

והדלתות לא נטרקות?

"זה לא נטרק, זה בית ישן, הרצפה תמיד עקומה בבית ישן (צוחק)."

הכי חשוב - החתולים נהנים?

"הם משתגעים שעות והולכים לישון."


אורצל - מיצבים: מירטה אדרי, ברנרדו שקולניק. הגלריה העירונית לאמנות, מרכז התרבות ע"ש מ. סמילנסקי, רחובות. הכניסה ללא תשלום. מוצג עד ה20.1.2011.

להתפנק זה הדבר! החתולים של ברנרדו שקולניק (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully