פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   ח"כ שאמה: לזרז את "חוק לפיד" בעקבות דבריו

   ח"כ כרמל שאמה-הכהן קרא את דבריו של יאיר לפיד אודות מגוון נושאים שעומדים בסדר היום, וקרא לזירוז החוק שיחייב תקופת צינון על עיתונאים הרוצים להיכנס לפוליטיקה

   ח"כ כרמל שאמה-הכהן, לא שש לראות את יאיר לפיד לידו במשכן. שאמה-הכהן הגיב היום (שישי) לדבריו של העיתונאי ומגיש הטלוויזיה לפיד, שהציג את דעותיו אמש בפורום חינוך באשקלון ואמר כי דבריו של לפיד מוכיחים את הצורך בהצעת החוק אותה הוא מוביל המבקשת להנחיל תקופת צינון על עיתונאים בכירים הרוצים להיכנס לפוליטיקה. "התנהלותו של לפיד היא הוכחה בפני עצמה לצורך בהצעת החוק", אמר. "יש להאיץ את הליך החקיקה".

   גם ח"כ משה (מוץ) מטלון (ישראל ביתנו) הגיב לדברים, וציין כי דבריו של לפיד נכונים, אך כי את סדר היום שלו עליו להביא לזירה הפוליטית. "אכן, מר לפיד, דעותיך על החינוך כמקור לכל שינוי - כמו גם הצורך בהחלפת שיטת הממשל - כולן נכונות ומדוייקות", אמר מטלון. "במיוחד הסכמתי עם קביעתך, כי השינוי אינו נעשה בהבטחות וסיסמאות אלא רק במרחב הפוליטי ובו בלבד. כל שנותר לי הוא להזמין אותך להצטרף לזירה הפוליטית, יאיר לפיד, ולהביא אליה את סדר היום שלך".

   לפיד, שמו שב ועולה כמועמד אפשרי בבחירות הבאות לכנסת, השתתף אמש בפורום חינוך באשקלון. לפיד אמר באירוע בו נכח כתב וואלה! חדשות כי בעבר "יכולנו לדבר על שליחות של מורים במדינה שבה הנשיא גר בצריף, ראש הממשלה גר בנגב והרמטכ"ל, כשהיה יוצא לשישי-שבת היה עובד בפאלחה בקיבוץ", היום, לעומת זאת, טען מגיש מהדורת ערב שבת בחדשות 2, "המורים שלנו חיים במדינה שבה שר הביטחון גר במגדלי אקירוב, לראש הממשלה יש וילה בקיסריה והרמטכ"ל החדש מקבל שטחים במנהל לא תקין ממנהל מקרקעי ישראל".

   לפיד טען: "המדינה מפחדת מהמתנחלים"

   בהמשך טען לפיד כי אלא ניתן לדבר על "המשמעת של ילדינו", כאשר, לדבריו, הילדים גדלים במדינה שאיבדה את יכולתה לתפקד בתור ריבון. "זו מדינה שבה שבטים בדואים פשוט החרימו 800 אלף דונם בנגב. כאילו יש לנו 800 אלף דונם לתת. אבל המדינה לא עושה כלום פשוט כי הוא פוחדת... היא פוחדת מהם כמו שהיא פוחדת מהמתנחלים בחברון, כי בפעם האחרונה שניסו לעצור יהודי שזרק אבנים על חיילים בחברון, עשרות מתנחלים קמו והרביצו לחיילי צה"ל, שהם הילדים שלי ושלכם, ונגד המתנחל לא הוגש עד היום כתב אישום. 70 אחוזים מחוקי המדינה לא נאכפים, אז למורים ולמנהלים אין סמכות, כי לאף אחד כאן אין סמכות".

   בסוגיית תקציב המדינה טען לפיד כי "הכסף לחינוך הילדים שלנו קבור בחינוך הפרטי, אצל החרדים", והגדיר את שיטת הממשל בישראל כמטורפת. "תוך 15 שנה החלפנו עשרה שרי חינוך", אמר מגיש הטלוויזיה הבכיר, "תוך עשר שנים החלפנו 13 שרי תיירות ועוד 11 שרי משפטים, ואם לא תשתנה שיטת המשטר המטורפת שלנו למשהו שמאפשר משילות בסיסית, אז השרים ימשיכו להתחלף, ואם הם מתחלפים אז מי ששולט הם דרגי הביניים במשרדים הממשלתיים, הרי הם שם לתמיד".

   אם היה ספק, לפיד הדגיש בפני הנוכחים היכן המקום לשנות את הדברים. "כל תיקון במדינה הזאת צריך להתחיל בחינוך, אבל אם אתם רוצים לעשות שינוי אמיתי, אז אתם צריכים לדעת שזהו מאבק פוליטי, שמתנהל בשדה פוליטי ורק בתוך הפוליטיקה אפשר לתקן את זה".

   (עדכון ראשון: 13:54)