סוכן סמוי הפליל 52 חשודים בעבירות נשק וסמים

סוכן סמוי של המשטרה, שפעל מזה שנה בלוד ובערים נוספות, הצליח להפליל 52 עבריינים החשודים בסחר בסמים ובנשק. במהלך הלילה עצרה המשטרה 42 מתוך החשודים במבצע רחב היקף

איילה חננאל
יח"צ - חד פעמי

(צילום: יגור מזור, עריכה: גדי וינסטוק)

עוד בוואלה!

שוקולד ופנים באמבטיית קרח: איך רונה לי שמעון מוצאת כל כך הרבה אנרגיה?

לכתבה המלאה

המשטרה עצרה הלילה 42 חשודים בעבירות סחר בסמים ובאמצעי לחימה, מתוכם 27 תושבי לוד. מבצע המעצרים, שזכה לכינוי "ארז הלבנון", התאפשר לאחר שסוכן סמוי הופעל במהלך השנה האחרונה בלוד ובערים נוספות. כחלק ממשימתו, רכש הסוכן כמויות גדולות של קוקאין, הרואין, חשיש מריחואנה וכדורי אקסטזי. בנוסף, הצליח הסוכן לאתר נער בן 17 תושב לוד, אשר מכר לו כלי נשק שונים וביניהם אקדח ברטה, נשק אוטומטי ושני מטעני חבלה. כלל העסקאות תועדו במצלמות נסתרות, ואחת מהן אף בוצעה בבית קברות בעיר.

פחות מיממה לאחר ששוחררו למעצר בית שלושת החשודים במעורבות ברצח עביר אבו קטיפן בלוד, רושמים במשטרה הצלחה במאבק בפשיעה המשתוללת בעיר. גורמים במשטרה סיפרו כי "פעילותו של הסוכן חשפה קשר עבריינים ואספקת סמים סדירה בין סוחרי הסמים לבין הצרכנים. כמו כן הביאה הפעילות לחשיפתם של סוחרי אמצעי לחימה בעיר לוד".

הסוכן הפליל חשודים גם בערים נוספות ובהן פתח תקווה, כפר קאסם וג'לג'וליה. שלושה מהחשודים שהפליל היוו יעדים מודיעיניים של מחוז מרכז. בסך הכל הצליח הסוכן להפליל 54 חשודים ובמבצע המעצרים, שנמשך משעות הלילה, משתתפים כ-400 שוטרי ימ"ר מרכז ומג"ב.

שנה של חיים כפולים

בתדריך שבוצע טרם היציאה למעצרים שיבח מפקד מחוז מרכז ניצב בנצי סאו את הסוכן א', שנחשף לראשונה טרם תחילת המבצע, לאחר שבשנה האחרונה נאלץ להסתיר את היותו סוכן חשאי ממשפחתו. לאחר המבצע סיפר א' על הקושי בניהול החיים הכפולים שחי בשנה האחרונה. הוא תיאר את הצורך לשקר לאנשים קרובים בתור הקושי העיקרי בעבודתו. "ההורים התחילו לחשוב שאני משמש גובה דמי חסות", הוא אמר והוסיף כי "זה מצב מטורף. מצד אחד אתה יודע שאתה מביא להפללה של אנשים שעושים דברים מאוד רעים, אך מצד שני כשאתה חוזר הביתה, המשפחה שלך פתאום לא מזהה אותך, כי זה לא הבן שהכירו, וחוששת שנהיית עבריין".

."הוא התחיל להתנהג ולדבר שונה , וכבר התחלתי לפחד שהוא מתעסק בדברים לא חוקיים", אמרה אמו של א'. "אני כל כך גאה בבן שלי ושמחה לגלות שלא רק שהוא לא פושע, אלא שהוא איש חוק שמביא לתפיסתם של פושעים", הוסיפה.

א' עצמו סיפר כי ידע לדבר בקודים הנכונים של שפת העולם התחתון מאחר וגדל "בתוך עולם שפשע כל הזמן סובב אותי. ידעתי במה מדובר, ראיתי את זה בשכונה שלי כנער". לדבריו, ההחלטה להצטרף למשטרה גמלה בלבו לאחר שאחיו של אחד מחבריו הקרובים מת ממנת יתר כמה חודשים מוקדם יותר.

א' לא מצליח לענות מדוע דווקא לוד סיפקה השנה מספר רב של מעשי רצח. " לוד היא עיר נפלאה, אך לכל עיר יש את הבעיות שלה", הוא אומר. "יש פה מספר גורמים בעייתיים שיוצרים לעיר שם רע. חשוב לזכור שגם בתל אביב קראו מעשי רצח".

עדכון ראשון: 06:44

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully