פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אחרי מרדף שכלל ירי: חברי הכנופיה הפורצת נעצרו

   משטרת לכיש עצרה שבעה חשודים בפריצות לבתי עסק רבים בכל הארץ. המעצר התרחש בעקבות מרדף אחר רכב בו נסעו חלק מהחשודים, שפרץ מחסום וניסה לדרוס שוטר

   משטרת לכיש עצרה לפנות בוקר (חמישי) שבעה אנשים החשודים כי פרצו לבתי עסק רבים בכל חלקי הארץ. השבעה נעצרו בעקבות מרדף אחר רכב שפרץ מחסום וניסה לדרוס שוטר, על כביש 6 בכיוון צפון, סמוך למחלף עם כביש מספר 7 לכיוון גדרה. במהלך פריצת המחסום, הם ניסו לדרוס שוטר עם רכבם. השוטר ירה לעברם אך השבעה נמלטו. מאוחר יותר, כשהבינו שמתנהל אחריהם מרדף עקשני, נטשו את הרכב.

   המכונית נמצאה בסופו של דבר על ידי השוטרים ובתוכה התגלה רכוש גנוב רב, שנגנב ממסעדה השייכת לרשת מוכרת בארץ. חוקרי ימ"ר לכיש הסתייעו במידע רב שנצבר ביחידות החקירה המרכזיות בארץ והצליחו להגיע במהלך הלילה אל פרטי האנשים המרכיבים את הכנופיה. בשעות הבוקר, פשטו יחידות משטרה על בתיהם של החשודים ועצרו אותם. הם יובאו במהלך היממה הקרובה לדיון בבית משפט שלום על פי בקשת המשטרה להאריך את מעצרם לצורך המשך החקירה. במשטרה אומרים שצפויים מעצרים נוספים.

   פעילות חוקרי ימ"ר לכיש, התאפשרה בעקבות הקמה של צוות חקירה מיוחד, שמטרתו צמצום הפשיעה הכלכלית ברחבי המרחב. המידע על הכנופיה הצטבר ביחידות חקירה במרחבים נוספים בעקבות פעילותה המתמשכת.

   על פי החשד, השבעה נהגו לפרוץ כל יום כמעט לבתים פרטיים ועסקים ולגנוב בהם רכוש רב. בחלק מהמקרים הם עשו זאת בעוד דירי הבית ערים. לטענת המשטרה, החשודים לא בחלו בשום אמצעי כדי לבצע את הפריצות. מפקד יחידת החקירות המרכזית בלכיש, סגן ניצב שמעון פורטל, אמר כי "הם שברו שיאים רבים בכמויות הפריצות שביצעו וברכוש שגנבו". במהלך חקירתם, התבררו פרטים לגבי פריצות נוספות שבהם הם חשודים והתגלו מקומות מסתור עם רכוש רב החשוד כגנוב.