אלפי מתפללים צפויים להגיע לקבר רחל בבית לחם

לרגל יום השנה למותה של רחל אמנו, אלפי מתפללים צפויים להגיע לקברה בבית לחם. המשטרה וכוחות ההצלה נערכים בכוחות מתוגברים לאירוע וגם ח"כים יגיעו לאתר הקבר

מוטי לוי ואריאל נוי
18/10/2010

אלפי בני אדם צפויים להגיע החל מהיום (שני) לתפילה בקבר רחל אמנו. כוחות משטרה, יס"מ והצלה נמצאים בהיערכות מוגברת בכדי לאבטח את תפילות יום השנה ה-3,563 לפטירתה של אשת יעקב אבינו.

לפי המסורת היהודית, תפילה ביום זה על קבר רחל הינה בעלת סגולה מיוחדת. על כן, כמדי שנה, עתידים לנהור אלפי מתפללים לקבר, הנמצא במבואותיה הצפוניים של בית לחם. לפי סידורי התחבורה, אלפי האוטובוסים וכלי הרכב יעשו את דרכם לחניון הענק שהוכשר לצורך כך במחסום גילה, ומשם ימשיכו העולים בשאטלים ממוגנים לבית לחם.

לפי המסופר בספר בראשית (פרק ל"ה) רחל אמנו מתה בעת לידת בנה הקטן, בנימין, בגיל 36, ונקברה על ידי יעקב ב"דרך אפרתה היא בית לחם". רחל היא היחידה מבין ארבע נשות יעקב שלא נקברה עמו במערת המכפלה.

לאחר דיונים שיתקיימו בכנסת, צפויים לצאת למקום במאורגן גם חברי סיעת ש"ס, שישתתפו בתפילה מרכזית במקום. אמש ביקר באתר הקבר מנהיג התנועה, הרב עובדיה יוסף. כמו כן, משעות הצהריים המוקדמות יתפרשו במתחם הקבר עשרות חובשי "איחוד הצלה" שיפתח במקום אוהל מיוחד מאובזר בציוד רפואי מתקדם.

  • קבר רחל
  • בית לחם
  • ש"ס

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully