פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   לראשונה: אוסטרלית הוכרזה כקדושה ע"י האפיפיור

   בטקס מיוחד בוותיקן קידש האפיפיור בנדיקטוס ה-16 את הנזירה מרי מקילופ, שחיה במאה ה-19 ועבדה עם ילדים נזקקים. בכך היא הפכה לאישיות האוסטרלית הראשונה שזכתה לתואר של קדוש

   האפיפיור בנדיקטוס ה-16 הפך היום (ראשון) את הנזירה מרי מקילופ לאישיות האוסטרלית הראשונה שזכתה לתואר של קדוש. מקילופ הפכה לקדושה במיסה המונית בכיכר סן פטר בוותיקן, יחד עם חמישה בני אדם נוספים מקנדה, איטליה, פולין וספרד, ש"ברחבי הכנסייה יזכו לכבוד יחד עם כל הקדושים".

   מקילופ היא נזירה, ילידת העיר מלבורן, ועבדה עם ילדים נזקקים. היא מתה ב-1909 ונקברה בכנסייה בסידני, בה התאספו היום אלפי מאמינים לכבוד האירוע המיוחד. במהלך שנותיה התעמתה מקילופ עם בכירים בכנסייה, גם על רקע חשיפת התעללות מינית בידי כמרים.

   כ-6,000 אוסטרלים הגיעו לוותיקן על מנת להשתתף במיסה המיוחדת, ורבים מהם נופפו בדגלי המדינה. "זה פשוט נפלא. תמיד האמנו שמרי היא קדושה", אמר מויה קמפבל, אחת מ-800 הנזירות מהמסדר אותו עזרה מקילופ לייסד.

   על מנת שאדם יוכר כקדוש, הוותיקן חייב להכיר בהשתתפותו בשני נסים. לפי ה-BBC, במקרה של מקילופ שני הנסים קשורים לנשים שנקבע כי החלימו מסרטן לאחר שהתפללו לעזרתה של הנזירה. הראשונה היא ורוניקה הופסון שהחלימה מלוקמיה ב-1961, והשנייה היא קת'לין אוונס שהחלימה מסרטן ב-1993.