אחמדינג'ד בלבנון: "יש לנו אויבים משותפים"

נשיא אירן נועד בביירות עם מקבילו הלבנוני ושיבח אותו על עמידתה של לבנון מול ישראל. אחמדינג'ד הוסיף כי "אין מנוס שהפלסטינים כולם ישובו אל פלסטין וכל האדמות ישוחררו"

ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים
רויטרס

(צילום: רויטרס. עריכה: יותם בן דוד)

(תוכן מקודם)

הלחצן הזה יכול להציל את חייכם באירוע לבבי או מוחי

לכתבה המלאה

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'ד נפגש היום (רביעי) עם נשיא לבנון מישל סלימאן. "אני מרגיש בלבנון כאילו אני נמצא בביתי ובמולדת שלי", אמר אחמדינג'ד. "העמידה האיתנה של לבנון מול האויב הציוני ראויה לכל שבח. היא העניקה גאווה לכל עמי האזור. העם האירני והעם הלבנוני הם שני עמים שדורשים צדק. יש לנו אינטרסים משותפים ואויבים משותפים". בהתייחסו לסוגיה הפלסטינית אמר כי "אין מנוס מפתרון הסוגיה הפלסטינית על בסיס הצדק, כשהפלסטינים כולם ישובו אל פלסטין וכל האדמות ישוחררו".

"לבנון העניקה גאווה לכל עמי האזור". אחמדינג'ד (צילום: רויטרס)

אחמדינג'ד הוסיף כי "אנחנו תומכים גם בלבנון וקוראים לשחרר את כל האדמות הכבושות בלבנון ובסוריה. העם האירני ניצב לצד העם הלבנוני הידיד. סיכמתי עם הנשיא סלימאן להדק את הקשרים בין לבנון ואירן ולהגביר את הביקורים ההדדיים של בכירי ההנהגה. אנחנו תומכים במאבק מר של העם הלבנוני נגד התוקפנות הישראלית וקוראים לפעול בכל הנחישות על מנת לשחרר את האדמות הכבושות בלבנון וסוריה".

(צילום: רויטרס)

סלימאן אמר כי לבנון תמשיך לפעול כדי לחייב את ישראל "למלא אחר החלטה 1701 של האו"ם ולסגת מכל האדמות הלבנונית שנמצאות עדיין תחת כיבוש". סלימאן הבהיר עוד כי ללבנון יש זכות "להשיב את האדמות הללו בכל הדרכים הלגיטימיות". סלימאן סיפר עוד כי דן עם אחמדינג'ד ביחסים בין אירן ללבנון ובדרכים להדק את אותם יחסים "באופן שישרת את האינטרסים המשותפים". סלימאן הוסיף ואמר כי אירן ולבנון חתמו ביניהם על שורה של הסכמים ומזכרי הבנות בתחומים רבים". סלימאן הבהיר עוד כי "לאירן יש זכות לעשות שימוש באנרגיה גרעינית לצורכי שלום". בנוסף דנו השניים "בטרור העולמי" ובצורך להבחין בינו לבין "התנגדות".

"אנחנו תומכים גם בלבנון וקוראים לשחרר את כל האדמות הכבושות בלבנון ובסוריה" (צילום: רויטרס)

אחמדינג'ד הגיע לביקור בן-יומיים בלבנון, במהלכו ישתתף בעצרת שארגן לכבודו חיזבאללה ברובע הדאחייה בביירות ויבקר במעוזי חיזבאללה בדרום לבנון. בנוסף צפוי להיפגש עם ראש הממשלה סעד חרירי, עם יו"ר הפרלמנט נביה ברי ועם מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה. זהו ביקורו הראשון במדינה מאז נבחר לנשיא ב-2005. לפני צאתו ללבנון אמר אחמדינג'ד כי "לבנון היא מרכז ההתנגדות".

עדכון ראשון: 12:46

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully