וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחמדינג'ד בלבנון: "יש לנו אויבים משותפים"

ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים

13.10.2010 / 13:46

נשיא אירן נועד בביירות עם מקבילו הלבנוני ושיבח אותו על עמידתה של לבנון מול ישראל. אחמדינג'ד הוסיף כי "אין מנוס שהפלסטינים כולם ישובו אל פלסטין וכל האדמות ישוחררו"

רויטרס

(צילום: רויטרס. עריכה: יותם בן דוד)

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'ד נפגש היום (רביעי) עם נשיא לבנון מישל סלימאן. "אני מרגיש בלבנון כאילו אני נמצא בביתי ובמולדת שלי", אמר אחמדינג'ד. "העמידה האיתנה של לבנון מול האויב הציוני ראויה לכל שבח. היא העניקה גאווה לכל עמי האזור. העם האירני והעם הלבנוני הם שני עמים שדורשים צדק. יש לנו אינטרסים משותפים ואויבים משותפים". בהתייחסו לסוגיה הפלסטינית אמר כי "אין מנוס מפתרון הסוגיה הפלסטינית על בסיס הצדק, כשהפלסטינים כולם ישובו אל פלסטין וכל האדמות ישוחררו".

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'ד מבקר בלבנון. רויטרס
"לבנון העניקה גאווה לכל עמי האזור". אחמדינג'ד/רויטרס

אחמדינג'ד הוסיף כי "אנחנו תומכים גם בלבנון וקוראים לשחרר את כל האדמות הכבושות בלבנון ובסוריה. העם האירני ניצב לצד העם הלבנוני הידיד. סיכמתי עם הנשיא סלימאן להדק את הקשרים בין לבנון ואירן ולהגביר את הביקורים ההדדיים של בכירי ההנהגה. אנחנו תומכים במאבק מר של העם הלבנוני נגד התוקפנות הישראלית וקוראים לפעול בכל הנחישות על מנת לשחרר את האדמות הכבושות בלבנון וסוריה".

אזרחי לבנון מקבלים את פניו של נשיא אירן מחמוד אחמדינג'ד. רויטרס
אזרחי לבנון מקבלים את פניו של נשיא אירן מחמוד אחמדינג'ד/רויטרס

סלימאן אמר כי לבנון תמשיך לפעול כדי לחייב את ישראל "למלא אחר החלטה 1701 של האו"ם ולסגת מכל האדמות הלבנונית שנמצאות עדיין תחת כיבוש". סלימאן הבהיר עוד כי ללבנון יש זכות "להשיב את האדמות הללו בכל הדרכים הלגיטימיות". סלימאן סיפר עוד כי דן עם אחמדינג'ד ביחסים בין אירן ללבנון ובדרכים להדק את אותם יחסים "באופן שישרת את האינטרסים המשותפים". סלימאן הוסיף ואמר כי אירן ולבנון חתמו ביניהם על שורה של הסכמים ומזכרי הבנות בתחומים רבים". סלימאן הבהיר עוד כי "לאירן יש זכות לעשות שימוש באנרגיה גרעינית לצורכי שלום". בנוסף דנו השניים "בטרור העולמי" ובצורך להבחין בינו לבין "התנגדות".

מחמוד אחמדינג'ד בביקור בלבנון. רויטרס
"אנחנו תומכים גם בלבנון וקוראים לשחרר את כל האדמות הכבושות בלבנון ובסוריה"/רויטרס

אחמדינג'ד הגיע לביקור בן-יומיים בלבנון, במהלכו ישתתף בעצרת שארגן לכבודו חיזבאללה ברובע הדאחייה בביירות ויבקר במעוזי חיזבאללה בדרום לבנון. בנוסף צפוי להיפגש עם ראש הממשלה סעד חרירי, עם יו"ר הפרלמנט נביה ברי ועם מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה. זהו ביקורו הראשון במדינה מאז נבחר לנשיא ב-2005. לפני צאתו ללבנון אמר אחמדינג'ד כי "לבנון היא מרכז ההתנגדות".

עדכון ראשון: 12:46

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully