נער פלסטיני חדר מעזה והקפיץ את נתיב העשרה

נער בן 14 מעזה חצה את הגדר ליד מחסום ארז והקפיץ כוחות גדולים של צה"ל באזור. בנתיב העשרה הועלתה רמת הכוננות והתושבים התבקשו להישאר בבתים. הנער נעצר והוא נחקר כעת

  • עזה
  • צה"ל
  • נתיב העשרה
רמי שני

נער בן 14 מעזה נתפס הערב (שבת) בחממות שבמושב נתיב העשרה לאחר שעבר מוקדם יותר את הגדר וחומת האבטחה בסביבת מחסום ארז. בצה"ל זיהו את החדירה והפעילו שורה של פעולות מבצעיות ואזרחיות כדי לאתר את המסתנן. לאחר שנתפס הועבר הנער לחקירת שירותי הביטחון.

"התבקשנו להישאר בבתים במהלך כל הפעילות של הצבא וכוחות הביטחון", סיפר לוואלה! חדשות שייקה שקד, תושב נתיב העשרה. "רק כשהנער נתפס, אפשרו לנו לצאת וללכת לראות אם נגרמו נזקים לחממות" אמר שקד. לדבריו, בשל ירי פצצות התאורה נפגעו מספר חממות מחדירה של גופים בוערים מהפצצות לתוכם.

במושב הביעו תרעומת על כך שרבים מהחברים ידעו על ההתרחשות מהתקשורת. "הפסיקו להעביר הודעות דרך מכשירי הזימונית ואני לא תמיד יודע מה קורה" אמר אשל מרגלית, תושב נתיב העשרה. "יש כאן לפעמים אירועים, כמו ירי של רקטות קסאם, פצצות מרגמה או דברים אחרים. היום הייתה חדירה. הלכתי לשאול את השכנים מה קרה אבל גם הם לא ידעו להשיב לי. בסופו של דבר אחד מהתושבים הסביר לי שיש חדירה. כששאלתי בעבר למה הפסיקו את העברת ההודעות בזימוניות (ביפרים) אמרו לי שזה מפחיד את התושבים. המצב הזה, שבו אני לא יודע מה מתרחש, הרבה יותר מפחיד".

"אזרחים הפכו לוחמים"

בנתיב העשרה הזכירו את פרשת החדירה של חוליית מחבלים למושב אלי סיני, שרצחה שניים מצעירי המושב. "אנחנו יודעים שכל פעם שיש פעילות מדינית, המתיחות באזור צפויה לעלות", הסביר שייקה שקד. "אנחנו חשים במתיחות הזאת, שמתבטאת בחדירה או בירי של קסאם או פצמ"ר. יש מנהיגים שצריכים לתת פתרון מדיני או צבאי למצב. בראש ובראשונה יש לפנות לפתרון המדיני, אבל צריך להגיב בכל מקרה".

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון שיבח את העירנות שגילו תושבי נתיב העשרה. לדבריו, "מרגע היוודע האירוע הופעל מערך הכוננות האזרחי, ואזרחים הפכו ללוחמים בן-רגע. התושבים סייעו לכוחות לעבות את מערך האבטחה".

מפיקוד העורף נמסר בתגובה לטענות תושבי נתיב העשרה, כי "מערכת ההתראה מפני רקטות פועלת כסדרה, ומופעלת באמצעות הפיקוד. התראות בנושאים אחרים נמסרות לרכז הביטחון של היישוב. ההחלטה אילו הודעות להעביר היא בידיו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully