עו"ד הורשעה בגניבת 7 מיליון שקלים מחוסים

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע בהסדר טיעון את ירדנה נילמן, ששימשה כאפוטרופוסית של חוסים רבים, בגניבה של כשבעה מיליון שקלים מהם, זיוף בנסיבות מחמירות וכן עבירות נוספות

גלעד גרוסמן
07/10/2010

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר (חמישי) במסגרת הסדר טיעון את עו"ד ירדנה נילמן, ששימשה אפוטרופסית של 20 חוסים, רובם קשישים, בגניבה של למעלה משבעה מיליון שקל מחשבונותיהם. לפי ההסדר, לא נקבע עדיין עונשה של נילמן וכל צד יטען לעונש כרצונו.

לפי כתב האישום, שהוגש באמצעות עורך הדין מנחם מזרחי מפרקליטות מחוז תל אביב, נילמן מונתה בין השנים 2006-2008 להיות אפוטרופסית של קשישים חסרי ישע והיתה אחראית על רכושם ועל חשבונות הבנקים שלהם. היא נאשמת שיחד עם מירב זית שהיתה בעלת חברת סיוע ושירותי אחזקה, שלמעשה היתה בבעלות נילמן, הן גנבו כספים מחשבונות החוסים לחשבונות החברה ואז נילמן השתמשה בכספים לצרכיה הפרטיים יחד עם בעלה, שמאז מת. לפי הסדר הטיעון, קיבלה הפרקליטות את טענת הנאשמת, לפיה שלושה מיליון שקל היא העבירה לבן זוגה המנוח ולא ידעה מה הוא עושה עם הכסף ואילו מיליון נוסף הוא השקיע בשבילה בשוק האפור.

בכתב האישום נטען כי הכסף שנגנב שימש בין השאר עבור טיולים לחו"ל, בניית בית מפואר, רכישת אופנוע ים, טיפולים רפואיים, שהות בבתי מלון ובמסעדות. כמו כן צוין כי נילמן העבירה כספים באופן קבוע לבני משפחתה. הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרה עד תום ההליכים. בבקשת המעצר נכתב כי "מי שהוכיח כי הוא מסוגל למעשי גניבה כה חמורים, מקים סיכון לכך כי יבצע מעשה גניבה ומרמה גם ביחס לקורבנות אחרים". בפרקליטות טוענים כי באחד המקרים, כשעתיים לאחר שאחת החסויות מתה, מיהרה וגנבה נילמן מחשבונה 200 אלף שקל, שאותם העבירה לחשבונה הפרטי. לטענת הפרקליטות, כאשר נחקרה על כך נילמן במשטרה השיבה: "זו גניבה נטו של כסף, ידעתי שהחסויה נפטרה וגנבתי את הכסף".

נילמן נעצרה בחודש מרץ, עם שובה מגואטמלה. היא נמלטה מישראל לפני כשנתיים, לאחר שנפתחה נגדה חקירה והוחזרה לארץ בעקבות שיתוף פעולה בין המחלה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה, חוליית האינטרפול במשטרת ישראל, משרד החוץ ומשרד הפנים.

  • גניבה
  • מרמה
  • חוסים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully