וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק וסער לרה"מ: עצור גירוש ילדי הזרים

3.10.2010 / 16:49

לקראת גירושם הצפוי של כ-400 מילדי העובדים הזרים מישראל, פנו שרי הביטחון והחינוך לנתניהו בדרישה לקיים על כך דיון נוסף בממשלה. "מבחינה מוסרית, יהודית ואנושית אסור לנו לגרש את הילדים האלה"

במאמץ אחרון למנוע את גירוש ילדי העובדים הזרים, פנו היום (ראשון) שר הביטחון אהוד ברק ושר החינוך גדעון סער לראש הממשלה בנימין נתניהו, בבקשה שיעצור את גירוש ילדי העובדים הזרים וינהל דיון חוזר בממשלה בנושא. השר סער כתב לנתניהו כי יש "לקיים בהקדם דיון מחודש בממשלה בסוגיית הסדרת מעמד ילדי העובדים הזרים, שהינם תלמידים במערכת החינוך". החל מהיום, שוהים בלתי חוקיים שלא הגישו את הטפסים יהיו מועדים לגירוש וייכנסו למעגל האכיפה, גם אם הם בעלי משפחות עם ילדים. מתוך 701 העובדים שהגישו את הבקשה, 85 לא עמדו בקריטריונים ונתבשרו כבר כי עליהם לעזוב את הארץ.

גם שר הביטחון ברק דרש היום להעלות בישיבת הממשלה ביום ראשון הבא החלטה שתעצור את גירושם של 400 ילדי העובדים הזרים, על פי המתווה של הצעה שהגיש כבר לפני מספר שבועות. ברק הסביר כי "מבחינה מוסרית, יהודית ואנושית אסור לנו לגרש את הילדים האלה. על מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי רובצת אחריות לגלות רגישות מיוחדת לנושאים אלה".

שר החינוך הציע לתקן החלטת הממשלה באופן שיקבע, כי התלמידים שלומדים היום במערכת החינוך יזכו למעמד ולא יגורשו. "אני משוכנע שהחלטה כזאת תיזכר בתולדות ישראל כאחת ההחלטות ההומניות והנבונות שקיבלה ממשלה בישראל, כראוי למדינתו של העם היהודי", הוסיף השר סער.

בפנייתו לנתניהו כתב שר החינוך כי "התלמידים חיים בתחושה קשה של חוסר ודאות ופחדים ובצל אלה מתקיימים הלימודים. צוותי החינוך עומדים מדי יום מול תחינותיהם של הילדים ומשפחותיהם לסיוע. אני משוכנע שמדינת ישראל יכולה לגלות רוחב לב ולקבוע כי תלמידים הלומדים במערכת החינוך לא יגורשו". סער ציין כי גירוש תלמידים הלומדים במערכת החינוך יהיה בגדר "שגיאה קשה מבחינות רבות".

השר הדגיש במכתבו, כי הוא שותף מלא לצורך להתמודד עם תופעת השוהים הבלתי חוקיים וכי גם בהקשר זה גירוש הילדים יהיה שגיאה, שתפגע לדבריו ביכולת של המדינה להתמודד עם התופעה באופן אפקטיבי. "צירי ההתמודדות העיקריים עם התופעה צריכים להיות בלימת ההסתננות דרך מדבר סיני, הפסקת מדיניות 'הדלת המסתובבת', כמו גם גירוש של שוהים בלתי חוקיים בגירים ולא המשך המיקוד בסוגיית הילדים, שמספרם זניח ובטל בשישים מול התופעה המורכבת והרחבה", אמר סער.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully