2 תושבי מג'דל שמס הואשמו בקשר עם סוכן סורי

שני תושבי מג'דל שמס מואשמים בקיום מגע עם גורם במודיעין הסורי, שבעבר היה עצור בישראל. לפי כתב האישום, לאחד מהם הוצע לחטוף חייל ישראלי ולהעבירו לסוריה, אולם הוא סירב

יהושע בריינר ועידן אבני

לבית המשפט המחוזי בנצרת הוגש היום (שלישי) כתב אישום נגד שניים מתושבי מג'דל שמס בגין מגע עם סוכן חוץ. השניים, פארס שאער בן 40 וסעיד אבו זיד בן 57, מואשמים בכך שקיימו קשרים עם אדם בשם מדחת צאלח – איש המודיעין הסורי האחראי בממשל על אזור רמת הגולן. צאלח עצמו היה עצור בעבר בישראל, אך נמלט ב-1998 לסוריה. שאער ואבו זיד נעצרו בחודשיים האחרונים.

מחקירת שירות הביטחון הכללי עולה, כי צאלח ושאער הכירו כשהם ריצו מאסר בכלא ישראלי. לטענת השב"כ, בחקירתו סיפר שאער כי צאלח ביקש ממנו מספר פעמים לחטוף חייל צה"ל בתמורה לכסף, אך הוא סירב. בכתב האישום נטען, כי שאער ומדחת שוחחו באמצעות המסנג'ר וכי מדחת ציין בפני שאער שלא ניתן יהיה לשחרר אסירים אלא אם ייחטף חייל ישראלי.

עוד נאמר בכתב האישום, כי שאער העביר כספים מסוריה לאסירים ביטחוניים תושבי רמת הגולן אשר הורשעו בעבירות שונות והפקיד אותם בחשבונות של משפחות האסירים.

לפי כתב האישום, אבו זיד היה איש הקשר בין צאלח לשאער, לאחר שיצא לסוריה במסגרת משלחות של שייח'ים לפני כשנתיים. לפני שחזר לישראל קיבל זיד קפסולה ממדחת והוסבר לו כי יגיע לביתו אדם לאחר שיאסוף אותה. זיד הסתיר את הקפסולה בגרב וחצה את הגבול. עוד נאמר בכתב האישום, כי מדחת הודיע לשעאר שעליו לקחת את הקפסולה בתוכה הוסלק מכתב. צאלח גם קשור לפרשה הקודמת, במסגרתה שניים מתושבי מג'דל שאמס ותושב בקה אל גרבייה הואשמו מסרו מידע מודיעיני לצאלח. משפטם מתנהל בימים אלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully