פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "ראש השב"כ" של חמאס שוחרר ממעצרו במצרים

   ראש מנגנון ביטחון הפנים בחמאס, מוחמד דבאבש, שנעצר במצרים לפני עשרה ימים שוחרר ממעצרו והועבר לרצועה. דובר חמאס: "מקווים שהשחרור יביא לשיפור היחסים עם מצרים"

   בכיר חמאס מוחמד דבאבש, שנעצר במצרים לפני עשרה ימים, שוחרר בצהריים (שישי) ממעצרו והועבר לרצועת עזה דרך מעבר רפיח. דבאבש עומד בראש מנגנון ביטחון הפנים בחמאס ועל פי החשד היה מעורב בהברחת מכשירי קשר ממצרים לעזה.

   דובר חמאס סאמי אבו זוהרי הגיב לידיעה על שחרורו של דבאבש, ואמר, כי השחרור מוכיח כי מעצרו של דבאבש בוצע לשווא וכי הוא אינו מעורב בשום דבר. "אנחנו מקווים ששחרורו יכשיר את הקרקע בפני שיפור היחסים בין מצרים לחמאס ושחרור יתר העצורים הפלסטינים בבתי הכלא במצרים", הוסיף אבו זוהרי.

   בתחילת השבוע דווח כי כוחות הביטחון המצרים עצרו בנמל התעופה בקהיר את אחד מבכירי הצמרת הביטחונית של חמאס ברצועת עזה – מפקד ביטחון הפנים ברצועה, מוחמד דבאבש המכונה "אבו רדוואן". דבאבש אמון על הפעלת מודיעין ומעודכן בפרטי הברחות הנשק והציוד לרצועת עזה.

   גורמי הביטחון במצרים אמרו עוד כי יש קשר בין מעצרו של דבאבש בנמל התעופה בקהיר לבין חשיפת כמויות גדולות של מכשירי קשר שהיו אמורים להיות מוברחים מחצי-האי סיני אל תוך רצועת עזה דרך המנהרות שלאורך הגבול. לטענת המקורות, שווי המכשירים שנתפסו עומד על מיליוני דולרים.

   בעקבות מעצרו של דבאבש הזהירו גורמים בחמאס מהידרדרות נוספות ביחסים עם מצרים. "בכוונתו לנקוט בצעדים, שאין בכוונתו לחשפם כעת, שייאלצו את השלטונות המצרים לשחרר את הבכיר הביטחוני אבו רדוואן", אמרו.