וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קלינטון :"העברת השלטון החלקה מילצין לפוטין - הוכחה ליציבות הדמוקרטיה ברוסיה"

31.12.1999 / 18:01

הנשיא האמריקני הביע תקווה לשיתוף פעולה עם הנשיא בפועל פוטין

נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, הגיב לראשונה על הודעת ההתפטרות של נשיא רוסיה, בוריס ילצין. בהודעתו אמר קלינטון כי הישגו העיקרי של ילצין במהלך שמונה שנות כהונתו היה ביטול המנגנון הקומוניסטי וביסוס שלטון הדמוקרטיה ברוסיה. לדברי קלינטון העובדה שהנשיא בפועל פוטין, נוטל על עצמו את האחריות בהתאם לחוקה, מהווה הוכחה לתפקודה היעיל של הדמוקרטיה ברוסיה.
בטרם מסר את הודעתו שוחח הנשיא האמריקני עם הנשיא הרוסי הפורש, בטלפון. מהבית הלבן נמסר כי ילצין הביע בשיחה את מחויבותה של רוסיה לערכי הדמוקרטיה, שווקים פתוחים, פיקוח על נשק ושמירה על החוקה.
בהודעתו אמר קלינטון כי במסגרת היחסים שרקם עם ילצין, הביאו השניים לפירוקם של 5,000 כלי נשק גרעיניים וכן לכך שהנשק הגרעיני הנותר בידי שתי המדינות אינו מכוון עוד זו כלפי זו.
קלינטון אמר כי בינו לבין הנשיא הרוסי אמנם היו לעיתים מחלוקות, אולם תמיד חיפשו השניים את הדרך לעבוד במשותף, לטובת שתי המדינות.
במישור האישי ציין קלינטון כי חיבב את ילצין בשל היותו אדם ישיר, ובירך בשמו ובשם הילארי אשתו את הנשיא הרוסי הפורש ורעייתו.
זמן קצר לאחר שמסר את ההודעה עזב הזוג קלינטון את הבית הלבן כדי להשתתף בטקס הטמנת קפסולת זמן באדמה שתכיל בין היתר מחשב, משקפי שמש ודיסקית צבאית וכן מגוון פריטים מייצגים שנבחרו בבתי ספר ברחבי ארה"ב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully