ישראל מתחזקת: רבע מהחילונים צמים ביום כיפור

מנתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי חמישית מהיהודים החיים במדינה דיווחו כי התקרבו לדת בשנה האחרונה. 86% מהחילונים אמרו כי הם מקפידים במידה כלשהי בשמירה על המסורת

גיל סימה

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום (ראשון) נתונים לגבי אופי החברה בישראל. מהנתונים עולה, כי אחד מכל חמישה יהודים החיים במדינה מדווח כי הוא חש מקורב לדת יותר כיום מבעבר. 42% מהם מדווחים כי הסיבה לכך נעוצה בהשפעת המשפחה ובן הזוג, לעומת 34% המייחסים את התחזקותם הדתית לרכישת ידע בתחום.

הסקר נערך בקרב יהודים בני 20 ומעלה. עוד עולה מהסקר, כי 75% מהמשיבים דיווחו כי ביקרו בשנה האחרונה בבית כנסת. כמו כן, יותר כ-26% מהציבור החילוני צמים באופן תמידי ביום כיפור ו-82% משתתפים באופן קבוע בסדר פסח.

מהממצאים עולה עוד, כי פסח, חנוכה ויום כיפור הם חגים אותם מציינים רוב היהודים המסורתיים והחילוניים. שיעור המקפידים על אכילת אוכל כשר בפסח עומד על 48% בעוד ששיעור המקפידים על אכילת אוכל כשר לאורך כל ימות השנה עומד על 33%.

עוד נמצא, כי 5% מהאוכלוסייה (200 אלף תושבים) דיווחו על מעורבות בתהליך של חזרה בתשובה. בקרב הציבור החרדי הנתון גבוה בהרבה: 22% מהם מגדירים עצמם כמי שבשנה האחרונה חזרו בתשובה לאחר שבשנות ילדותם גדלו בבית חילוני.

עדות להתחזקות חשיבות הדת בקרב הציבור החילוני נמצאת בעובדה כי רוב מוחלט ממנו, 86%, העידו על עצמם כמי שמקפידים במידה כלשהי על המסורת היהודית. זאת בנוסף ל-10% מהציבור החילוני שמקפידים לאכול באופן קבוע מאכלים כשרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully