וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חינוך רע: הבנות בעמנואל לומדות במכולות קירור

גיל סימה

5.9.2010 / 17:08

תלמידות בבית הספר הממלכתי-דתי בעיר נאלצות ללמוד במכולות שהוסבו לקרוואנים. ועד ההורים: "זה לא אנושי ללמוד וללמד ככה, כשבקיץ החום חונק ובחורף המים דולפים מכל פינה"

מערכת החינוך ביישוב עמנואל מסרבת לרדת מן הכותרות: בעין הסערה הנוכחית עומדת תלמידות בית הספר של חב"ד, אשר לומדות בתת-תנאים וללא אישורים בטיחותיים נדרשים.

מדובר בבית ספר ממלכתי-דתי הקיים ביישוב זה 14 שנה ומונה מאה תלמידות הנאלצות לשהות במהלך יום הלימודים במכולות קירור אשר הוסבו לקרוואנים. "זה לא אנושי ללמוד וללמד ככה, כשבקיץ החום חונק ובחורף המים דולפים מכל פינה", אומרים בוועד ההורים של בית הספר.

פרשת אפלייתן של תלמידות בית הספר "בית יעקב" גרמה להורי תלמידות חב"ד לפתח ציפיות בעניין אכלוסו של מבנה, אשר בעקבות הכרעת בג"ץ התפנה מתלמידות המגמה החסידית ונותר ריק. "נדהמנו לגלות שבמקום לאכלס במקום את תלמידות החינוך הממלכתי הרשמי, הצליחה עמותה פרטית לפלוש אליו ולהפעיל בו רשת גני ילדים פרטית", הסביר לוואלה! חדשות אבי בן שמעון, חבר ועד ההורים של בית הספר. לדבריו, מדיניות ההקפאה של הממשלה ביש"ע, מעכבת את אישור הקמתו של המבנה החינוכי החדש, האמור לתת מענה לבעיה.

בן שמעון מוסיף, כי לאחר שלושה ימים של השבתת בית הספר החליטו הוא וחבריו לנסות ולתת הזדמנות אחרונה למועצה המקומית לפתור את הבעיה. הבוקר קיבל ראש המועצה המקומית עזרא גרשי מכתב מעודד בעניין מסגן מנהל האגף לפיתוח מערכת החינוך, אסף דטנר. לפי המכתב, "על פי נוהל 'העמדת מבנה שנבנה מתקציבי המדינה', יש בראש וראשונה לספק מבנים למוסדות החינוך הרשמיים ביישוב".

בתגובה לדברים מסרה מנהלת מחלקת החינוך במועצה, רחל גוב ארי, כי "אנחנו מקווים שהנושא ייסגר במהרה. על ראש המועצה לבדוק את הצרכים ולתת מענה לכלל התלמידים בצורה הוגנת ושוויונית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully