טייטל התפרץ: זה לא בית משפט, זה בית זונות

  בדיון שנערך בעניין כשירותו לעמוד לדין, אמר החשוד ברצח פלסטינים: "אני מתנגד לבית הזונות הזה. אין לגיטימציה לשפוט אותי". פרקליטו מיהר להסביר את ההתנהגות החריגה: "הוא שומע קולות ממלאך"

  גלעד גרוסמן

  הדיון בשאלת שפיותו של "המחבל היהודי" יעקב ג'ק טייטל התחדש היום (ראשון) בירושלים, וסיפק מספר אמרות שפר שמוטב אולי שלא היו נשמעות בין כותלי בית המשפט. המשפט התחדש לאחר שבשבוע שעבר הוגשה חוות דעת חדשה של הפסיכיאטר המחוזי שקובעת, בניגוד לחוות דעת קודמת, כי טייטל כשיר לעמוד לדין.

  במהלך הדיון היום ביקשו הצדדים לקבל לידיהם את חומרי הגלם ששימשו לקביעת חוות הדעת. בדיון עצמו אמר טייטל, כי "אני מתנגד לבית זונות הזה. אין לגיטימציה לשפוט אותי". פרקליטו של טייטל, עורך הדין שאול עזרא מהסנגוריה הציבורית, אמר בדיון כי "טייטל שומע קולות ממלאך".

  לאחר דיון בעניין כשירותו לעמוד לדין שנערך בחודש מאי, נשאל טייטל על ידי כתבים לבריאותו הנפשית והשיב כי הוא "מרגיש טוב". לשאלה האם הוא בקו השפיות, הוא ענה: "אני לא יודע".

  כתב האישום שהוגש נגד טייטל, בן 37, מההתנחלות שבות רחל, מייחס לו שתי עבירות של רצח בכוונה תחילה, שלוש עבירות של ניסיון רצח, הצתה, הסתה חמורה לגזענות, החזקת נשק וייצור נשק. לפי כתב האישום, המכיל 14 סעיפים, משנת 1997 ועד למעצרו ביצע טייטל שורה של מעשי אלימות וטרור חמורים, ואף הסית לאלימות וטרור נגד קבוצות בקרב האוכלוסייה בישראל ובשטחים וכנגד המשטרה.

  בין היתר נטען בכתב האישום כי הוא רצח את נהג המונית הפלסטיני, סמיר אכרם בלביסי, ביוני 1997 וכן רועה צאן פלסטיני מספר חודשים לאחר מכן. עוד נטען כי הוא הטמין מטען חבלה בביתו של פרופסור זאב שטרנהל בספטמבר 2008, וכן מטען חבלה באריאל במרץ 2008, ממנו נפצע באורח קשה מאוד נער בן 15.

  מכתב האישום עולה כי טייטל פעל לבדו בכל האירועים המיוחסים לו. הוא נעצר לפני כשנה בזמן שהיה נתון תחת מעקב של השב"כ והימ"מ בשכונת הר נוף בירושלים, בעת שהדביק כרוזים הקוראים "ללכת בעקבות המפגע מבר הנוער בתל אביב" ולרצוח חברים בקהילה ההומו לסבית.

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

   התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully