פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הפדופיל אדריאן שוורץ ישוחרר בתנאים מגבילים

   אדריאן שוורץ שהורשע בביצוע שני מקרי אונס ונידון ל-25 שנות מאסר צפוי להשתחרר לביתו. ביהמ"ש קבע כי הוא ישהה במעצר בית לילי ונאסר עליו להתקרב לבתי ספר. פרקליטו: "הצו גורף מדי"

   בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל היום (חמישי) את דרישת הפרקליטות, וקבע שאדריאן שוורץ, שנידון ל-20 שנות מאסר בגין אונס, ישוחרר בתנאים מגבילים. על שוורץ, שצפוי להשתחרר בשבוע הבא, נאסר ליצור קשר עם המתלוננת בתיק, ועם קטינים אחרים. כמו כן, נאסר עליו להתקרב לבתי ספר ומתנ"סים והוא ישהה במעצר בית לילי, החל מהשעה 21:00.

   שוורץ בן ה-66 הורשע לפני 18 שנים בביצוע שני מעשי אונס בקטינות ונידון ל-25 שנות מאסר. הוא ערער לעליון, זוכה מאחד האישומים, ועונשו הופחת ל-20 שנות מאסר. ההרשעה שנותרה בעינה היתה בגין אונס של ילדה בת 10, אותה פגש ברחוב בירושלים. שוורץ הוביל אותה למרתף ושם אנס אותה.

   ב-2005 הורה בית המשפט העליון לערוך לשוורץ משפט חוזר גם לגבי האישום הזה, לאחר שחוות דעת קבעה כי הדנ"א שנמצא במרתף אינו של שוורץ. מנגד, הפרקליטות טענה כי בידיה ראיות דנ"א המפלילות את שוורץ בשני מקרי אונס מהם זוכה בעבר. בשנה שעברה קבע בית המשפט שוב כי שוורץ אנס את הילדה, והשאיר את העונש על כנו.

   בפרקליטות טענו כי מסוכנותו של שוורץ גבוהה, ודרשו להטיל עליו צו פיקוח שכולל שורה של מגבלות. השופט ג'ורג' קרא, הביע תרעומת על כך שבקשת הפרקליטות הוגשה סמוך כל כך למועד שחרורו, אולם כתב בהחלטתו כי "לא נראה לי נכון שהציבור יישא בתוצאות של שיהוי או מחדל של הרשות, במיוחד במי שבעניינו הוגשה חוות דעת הקובעת כי מסוכנותו גבוהה".

   פרקליטו של שוורץ, עו"ד עופר אשכנזי מהסנגוריה הציבורית, אמר לאחר ההחלטה כי "המדינה פעלה במחדל ובשיהוי תוך שהיא פוגעת בזכויותיו של שוורץ". הוא הוסיף ששוורץ הסכים לכל התנאים מלבד למעצר הלילה. "הצו שניתן גורף מדי. אנחנו נלמד את ההחלטה ונחליט האם לפנות לעליון", אמר.