פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   החשוד בזיוף "מסמך גלנט" נעצר בנתב"ג

   שבועיים וחצי לאחר שנחשפה הפרשה שמכונה "מסמך גלנט", שב לארץ סא"ל במיל' בועז הרפז, החשוד בזיוף המסמך. הרפז נעצר בנמל התעופה בן גוריון, הועבר לחקירה ביאחב"ל והיום הוא יובא להארכת מעצר

   סגן אלוף במיל' בועז הרפז, החשוד בזיוף המסמך שכונה "מסמך גלנט", נעצר אמש (שני) בנמל התעופה בן גוריון בעת ששב מטיסה מאירופה. הרפז הובא לחקירה ביחידת להב 433 של היאחב"ל, ויובא מחר להארכת מעצרו מחר בבית משפט השלום בפתח תקווה.

   הרפז הוא איש עסקים שהשתחרר לפני כתשע שנים מצה"ל. הוא שירת כקצין בסיירת מטכ"ל וכן במודיעין. בסוף השבוע הוציאה היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות של המשטרה צו למעצרו של הרפז, ששהה עד כה בחו"ל.

   בשבוע שעבר פרסמה המשטרה הודעה לפיה אין תשתית לחשד שהרמטכ"ל ושאר אלופי צה"ל וכן שר הביטחון אהוד ברק ועובדי לשכתו, מעורבים בזיוף המסמך. המשטרה הודיעה כי היא תמשיך לחקור את הפרשה, וכי בידיה כיווני חקירה משמעותיים.

   המשטרה אף הודיעה באופן רשמי כי המסמך הינו מסמך מזויף. על פי ההודעה, "המשטרה חשפה את שרשרת ההעברה של המסמך. בחקירת המשטרה הובהר כי אין תשתית לחשד שמי מעובדי הלשכות של שר הביטחון ושל הרמטכ"ל היה מעורב בהכנתו. בחקירת המשטרה הובהר עוד, כי אין תשתית לחשד שהרמטכ"ל ומי מקציני פורום המטה הכללי מעורב בהכנת המסמך".

   כזכור, לפני כשבועיים וחצי הוצג בערוץ 2 מסמך החושף לכאורה את הקמפיין המתוכנן של אלוף פיקוד הדרום יואב גלנט לתפקיד הרמטכ"ל. לפי המסמך, שהופיע תחת הלוגו של משרד יחסי הציבור "ארד תקשורת" של אייל ארד, יציג האלוף גלנט תדמית שלילית לאלוף בני גנץ, התמודד מולו על התפקיד.

   עדכון ראשון: 22:28