חשד: סירבו להתפנות מהסחנה ותקפו מאבטחים

מאבטחים בגן הלאומי הסחנה ביקשו מאורחים באתר להתפנות מהמקום בשעת הסגירה. האורחים סירבו לעשות זאת ובמקום התפתחה קטטה. אחד המאבטחים נפצע בינוני ו-20 מהמעורבים עוכבו לחקירה. פרקליטם של שניים מהמעורבים: "המאבטחים התנהגו בצורה כוחנית ואלימה"

  • קטטות
  • גן השלושה
עידן אבני

מאבטח נפצע אחר הצהריים (שני) באורח בינוני במהלך קטטה שפרצה בגן הלאומי גן השלושה הידוע גם בשם הסחנה. המאבטח טופל במקום על ידי צוות של מגן דוד אדום מאזור הגלבוע ופונה במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה.

מחקירה ראשונית עולה כי בשעות סגירת האתר החלה להתפתח במקום קטטה בין משפחה מירושלים למאבטחי המקום, לאחר שבני המשפחה ככל הנראה סירבו להתפנות מהאתר.

לדברי המשטרה, אחד מהמאבטחים ביקש מהאורחים לפנות את המתחם שנסגר למבקרים. בינו לבין בני המשפחה התפתח ויכוח במהלכו הוא הותקף וראשו הוטח ברצפה. מאבטחים נוספים שהגיעו למקום על מנת לסייע לו, הבחינו כי חלק מהמעורבים בקטטה אוחזים בסכינים. בשלב מסוים, שלף אחד מהמאבטחים את נשקו האישי וירה באוויר.

צוות של משטרת בית שאן שהוזעק למקום הפריד בין הניצים ועיכב לחקירה כ-20 מהמעורבים בקטטה, בהם בני המשפחה והמאבטחים. שלושה מבני המשפחה, בני 25, 26 ו-38, נעצרו, ויובאו מחר להארכת מעצרם בבית משפט השלום בנצרת.

עורך דינם של שניים מהעצורים, אלי כץ, מסר לוואלה! חדשות כי "אני המום מהתיאור שפורסם, אותו קיבלתם ככל הנראה מדוברות המשטרה. משפחתם של מרשיי כללה קבוצה מכובדת של אנשים נורמטיביים, לרבות סבים וסבתות, נכדים, תינוקות, ונשים בהיריון, אשר באו למקום לבלות וליהנות. לא היו כל סכינים אצל מי מבני המשפחה וזוהי המצאה של אנשי הביטחון אשר ביקשו לתרץ בדיעבד את התוצאות הקשות של התנהגותם הבלתי נסבלת". כץ הוסיף כי "התנהגותם הכוחנית והאלימה של המאבטחים, כולל לצערי של המאבטח הפצוע, היא שהייתה צריכה לעמוד במרכז הכתבה. במקום לאפשר לבני המשפחות להמתין במקום 3 דקות להגעת רכביהם התעקשו המאבטחים כי על המשפחה "לעוף משם תיכף ומייד", תוך שהם דורשים כי יישאו את כל חפציהם בידיהם אל המכוניות".

"המאבטח שנפצע התיז גז מדמיע אל פניו של אחד המבוגרים במקום, ללא כל הצדקה, וכאשר נעשה ניסיון להרגיע את הרוחות אירעה ככל הנראה הנפילה שהביאה לפגיעה בראשו. למרשיי אין כל קשר לפציעה. חבל שאנשי הביטחון במקום לא נהגו באיפוק המתחייב ובמקום לכבד את המדים שהם לובשים מנצלים אותם להתנהגות שחצנית מתנשאת ואלימה שגרמה כנראה הפעם לתוצאה מצערת", סיכם כץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully