פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חשד: האנס בתחנה המרכזית תקף נשים נוספות

   המשטרה עצרה צעיר מבת ים בחשד שאנס אישה בת 40 בשירותים בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב. הוא נתפס לאחר שאישה נוספת התלוננה שנפלה קורבן לניסיון אונס ביפו

   האם המשטרה הצליחה להניח את ידיה על אנס סדרתי? לבית משפט השלום בתל אביב יובא הבוקר (שני) לדיון בהארכת מעצרו צעיר בן 19 מבת ים, החשוד שביצע אונס ושוד אלים לפני עשרה ימים בשירותי התחנה המרכזית החדשה בתל אביב.

   לפני כעשרה ימים התלוננה במשטרה תושבת השרון, בת 40, שטענה כי נאנסה בבוקר יום שישי בשירותים שבקומה השישית בתחנה המרכזית החדשה בת"א. לדבריה, היא נכנסה לשירותי הנשים, ומיד לאחר מכן נכנס החשוד למקום. היא הבחינה בו מנסה לגנוב את תיקה וניסתה למנוע זאת ממנו. אז הוא תקף אותה, לטענתה, היכה אותה וביצע בה מעשה אונס. בחקירתה סיפרה המתלוננת: "פחדתי שהוא ירצח אותי. התחננתי שלא יפגע בי, שיעשה לי מה שהוא רוצה, רק שלא יהרוג אותי".

   למחרת, התלוננה במשטרת מרחב יפתח צעירה נוספת, בת 20, שסיפרה כי בהיותה ביפו בלילה שבו אירע האונס בתחנה המרכזית, ניסה החשוד, אותו הכירה באותו ערב במפגש עם חברים, לחנוק אותה ולבצע בה מעשה אונס. לדבריה, בעת שליווה אותה החשוד לביתה, הוביל אותה לדרך צדדית בטענה כי מדובר בקיצור דרך, שם התנפל עליה, ניסה להפשיל את מכנסיה ולאנוס אותה. עוברי אורח ששמעו את זעקותיה של הצעירה, הבחינו בנעשה והחשוד נמלט מהמקום. באמצעות חבר משותף שהכיר בין החשוד והקורבן הצליחו החוקרים לאתר את החשוד.

   החשוד נעצר למחרת האירוע על ידי שוטרי מרחב יפתח, ובמהלך מעצרו תקף את השוטרים ולפי החשד אף ניסה לדקור את אחד מהם. לפני ימים ספורים הוגש נגד החשוד כתב אישום בגין ניסיון האונס ביפו והוא נעצר עד תום ההליכים. אלא שבמהלך חקירת האירוע עלה החשד כי הוא מעורב בביצוע האונס שאירע בתחנה המרכזית החדשה. החוקרים ביקשו להשוות את דגימת ה-DNA שנמצא בזירה ביפו לזה שנלקח מהתחנה המרכזית בת"א, ונמצאה התאמה. בחקירתו אמר החשוד כי היה שיכור: "שתיתי הרבה ולא הצלחתי להתאפק". הוא מוכר למשטרה בקשר לעבירות מין.

   בשל החשש כי החשוד מעורב במקרים דומים נוספים, מבקשת משטרת מרחב יפתח מצעירות שנפלו קורבן למעשי אונס באזור התחנה המרכזית או ביפו לפנות למשטרה במוקד 100 או בטלפון 03-6801707.

   עדכון ראשון: 09:26