פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   סקר: בישראל מגבירים מיחזור לקראת החגים

   עם ישראל ממחזר בהיקף רחב יותר לקראת היציאה לחופשות החג ולרגל פעולות הניקיון בבתים. לפי נתוני חברת אמניר, 92% מהישראלים מעוניינים למחזר, אך לא כולם ממחזרים כראוי

   היקפי המיחזור בקרב הישראלים עולים בכ- 30% בתקופת החגים - כך עולה מנתוני "אמניר מיחזור", מקבוצת נייר חדרה המתפרסמים היום (ראשון). עלייה זו נובעת מצריכה מוגברת של נייר וקרטון במהלך התקופה שלפני החגים ובמהלכם. גם בחברות ובמשרדים ניכרת עליה בשיעורי האיסוף, הנובעת מעומס עבודות לקראת היציאה לחופשות החגים ומפעילות סדר וניקיון שעורכים לקראת החגים.

   כמו כן, סקר שערכה החברה מראה כי ל-92% מהציבור יש נכונות למחזר נייר, ואולם לא כולם ממחזרים כראוי. אמניר איתרה במאגרי פסולת הנייר בין השאר גם ארנקים, נחשים, תכשיטים ואפילו מנוע של מכונית. בישראל נאספים מדי שנה כ-260,000 טונות נייר וקרטון, המהווים 30% מהמיחזור, כאשר ברבות ממדינות אירופה עומד שיעור מיחזור הנייר על למעלה מ-50%. רבים חושבים כי ניתן למחזר רק עיתון, אך למעשה, ניתן למחזר כמעט כל פסולת נייר.

   בפועל, בכל בית נמצאים מוצרים רבים ברי מיחזור בנוסף לעיתונים: דברי דואר, דפי ציור, הדפסות, תבניות ביצים, אריזות דגני בוקר, אריזות מוצרי קוסמטיקה, משחות שיניים ועוד. באמניר טוענים כי גם בסביבת העבודה יש שפע פסולת נייר שניתן למחזר: תדפיסים, פקסים, תכתובות, מכתבים ועוד. בסביבת העבודה גם קרטון אם כי בכמות פחותה דוגמת אריזות של נייר משרדי, אריזות ציוד משרדי, אריזות מחשבים וציוד היקפי וכמובן מארזים של תה, וופלים וכו'.

   מנכ"ל אמניר עוזי כרמי מסר לוואלה! חדשות כי "רואים את הפעילות בחגים בעיקר בגלל הניקיונות וההכנה לקראת החגים. במהלך החודש הזה, היה גידול גם ברמה של הבית וברמה של משרדים ובתי עסק". כמרי הוסיף כי "לקראת החגים, אנחנו ערוכים מהמפעלים שקולטים מתגברים פעילות. השנה החג יהיה מרוכז וארוך, יש קניות מוגברות ואם זה המתנות אין לנו ספק אנו מזהים מגמת עליה באיסוף הפסולת ע"י הציבור וכי מיחזור פסולת הנייר מוטמע באורח החיים של כולנו".