בדיקה או טיוח?

אשכנזי יישאל בעדותו: אילו תרחישים הוצגו?

לאחר עדותו של שר הביטחון, שגילגל את האחריות על השתלטות על המשט לעזה על צה"ל, יגיע היום הרמטכ"ל גבי אשכנזי למסור את גרסתו לאירועים

11/08/2010

הרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי צפוי למסור היום (רביעי) את עדותו בפני ועדת טירקל. עמדת אשכנזי תגיע על רקע גרסאות סותרות שהציגו ראש הממשלה ושר הביטחון בעדויותיהם בפני הוועדה שהוקמה לחקר ההשלטות על המשט הטורקי לעזה.

עיקר השאלות שיפנו חברי הוועדה לעבר הרמטכ"ל צפויות לעסוק בישיבת פורום שרי השביעייה מה-26 במאי. אשכנזי צפוי להישאל אילו נושאים נידונו בפורום ואילו תרחישים הוצגו בפניהם על ידו. בנוסף, ייתכן שאשכנזי יציג את גרסת צה"ל לאירוע ההשתלטות של שייטת 13 על ספינת ה"מרמרה", וזאת לאור העובדה כי הוא הכריז בעבר כי הוא יהיה איש הצבא היחידי שיתייצב בפני הוועדה.

עדותו של אשכנזי תימסר גם על רקע הקרע שנוצר בינו לבין שר הביטחון. עדות נוספת למתיחות בין השניים, תורגש גם באירוע אחר שיתקיים היום: לאחר עדותו בפני הוועדה צפוי אשכנזי להגיע לטקס סיום קורס חובלים ה-121 שיתקיים בבסיס חיל הים בחיפה.

הטקס, אליו מוזמנים גם כלי התקשורת, כולל בדרך כלל נאום של שר הביטחון ושל הרמטכ"ל. אלא שבאופן יוצא דופן, ברק הודיע כי לא יוכל להגיע לאירוע ובמקומו ינאם מול הקהל סגן שר הביטחון מתן וילנאי. במידה וברק היה צפוי להגיע לטקס, מדובר היה במפגש הפומבי הראשון בינו לרמטכ"ל מאז הקרע שנוצר בין השניים בשבועות האחרונים.

מלשכת שר הביטחון הכחישו כי ברק נמנע מלהגיע לטקס בשל המתיחות עם אשכנזי ומסרו בתגובה כי שר הביטחון לא יגיע לאירוע היום בשל התחייבויות קודמות שלא ניתן לבטלן. "שר הביטחון מעריך את הרמטכ"ל ואת פועלו, ואת מקומו בטקס סיום הקורס ימלא סגן השר מתן וילנאי", נמסר.

עדכון ראשון: 21:08

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully