טיפול התנהגותי לחתולים

מחוץ לארגז החול

החתול לא מצליח לעשות את הצרכים בארגז או שהוא מקפיד להפוך את קערת המים? צמד המומחיות שלנו לטיפול התנהגותי לחתולים, משאיר את הרצפה שלכם יבשה

ריבי מאיר וריני חביב-עמירן

יש לי חתול בן 12. לאחרונה, הוא עושה את צרכיו ב-2 מוקדים במטבח, זאת בנוסף לארגז החול שלו. דבר נוסף, הוא מלקק בטירוף את קיר השיש בחדר המדרגות שלנו. מה עושים?

בעיה נפוצה מאד היא עשיית צרכים מחוץ לארגז החול.
במקרה שלך וגם במקרים רבים אחרים – הצעד הראשון והחשוב ביותר הוא בדיקה וטרינרית מדוקדקת אצל וטרינר/ת מומחים לחתולים. חשוב מאד אכן להגיע למומחה מומלץ. יש לכך חשיבות רבה לצורך איבחון מדויק וקצר ככל שניתן, כדי לצמצם הלחץ בו נמצא החתול.

אנא דעו כי עשיית צרכים מחוץ לארגז מרמזת באופן ברור על מצוקה בה נמצא החתול וחשוב להתגבר על הכעסים (הטבעיים שלנו) ולגייס את כל האהבה בזמנים אלו, כדי להבין שהחתול זקוק לעזרה, בדיוק כמו במצב של שבירת רגל , לדוגמא.

בדיקה וטרינרית תעזור לחתול במידה ויש לו בעיה פיזיולוגית כלשהי. במקרה הספציפי שלכם – נראה כי אכן יש בעיה וייתכן ומדובר בסכרת או בבעיית כליות. ליקוק קיר השיש מרמז גם על בעיה פיזיולוגית ולכן – אנא לווטרינר בהקדם האפשרי! אסור לדחות בדיקות במקרים בהם יש שינוי פתאומי בהתנהגות.

היה והכול יימצא תקין מבחינה פיזיולוגית, חשוב לחזור אלינו כדי לקבל מענה מושלם בכל הנוגע לבעיות הקשורות להתנהגות שאת מציינת, אשר בוודאי גורמות לכולכם – כולל לחתול – לחצים לא פשוטים.

בהצלחה ובלי כעסים. רק אהבה. זה חשוב מאד להתקדמות במצב.

עוד בוואלה!

איך אסי שיכנע את עדי בוזגלו להביא עוד ילדה לעולם?

לכתבה המלאה

לחתולה שלי בת שנה וחצי בערך יש הרגל "מגונה". היא כל הזמן מנסה ומצליחה להפוך את צלחת המים. אני דואגת שלא ישאר לה מים לה ולחתול הבוגר השני במשך היום. מה עושים?

הפתרון היעיל והפשוט ביותר להתנהגות נפוצה זו הוא רכישת מזרקת מים המיועדת לחתולים (הפועלת באמצעות חשמל). חתולים זקוקים מאד למים זורמים משום שאלה מכילים חמצן הנחוץ לבריאות דרכי השתן, הכליות וכלל פעילותם הגופנית. מסיבה זו, לעתים קרובות חתולים שותים כאשר אנחנו פותחים את הברז (מוכר??) או אפילו כאשר אנחנו מניחים כוס מלאה במים טריים בתוך הכיור.

הפיכת צלחת המים מהווה למעשה תוצאה של ניסיון נואש של החתולה שלכם לגרום למים להיות "חיים" ובעצם – זורמים. צריך לזכור שמים בקערית הם מים עומדים וגם אנחנו לא אוהבים אינטואיטיבית מים אשר עמדו זה זמן בכוס.

רכישת מזרקה טובה ואיכותית הפועלת באמצעות חשמל ואשר מזרימה מים כל הזמן באופן קבוע דרך פילטר, אשר הוא גם מעשיר את המים ומונע מאבק, לכלוך ועוד לבגיע לחתול.

מזרקה איכותית עולה סכום נכבד - בסביבות 400 שקלים, אבל המכשיר שווה כל אגורה! פתאום החתולים שותים יותר , נראים מצוין, פחות לחוצים ולא הופכים את צלוחית המים!
בהצלחה ורק טוב!

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully