מפגעי רמת חובב יטופלו למען הקמת עיר הבה"דים

לאחר שנים של ויכוחים, התחייבה המדינה לטפל במפגעי זיהום האוויר של רמת חובב כתנאי לאיכלוס עיר הבה"דים. "אדם טבע ודין": "הישג משמעותי שיבטיח את בריאות החיילים"

אריאל נוי

המאבק על עיר הבה"דים הסתיים: לאחר שנים של ויכוחים, התחייבה המדינה לטפל במפגעי זיהום האוויר של רמת חובב כתנאי לאיכלוס עיר הבה"דים. בעקבות ההחלטה, הודיעה עמותת "אדם טבע ודין" כי תסיר את הערעור שהגישה לבית המשפט העליון בנושא.

בארגון סיפרו כי ההחלטה התקבלה לאחר שבוצע תסקיר השפעה על הסביבה, ונערכה תוכנית שמטרתה להתנות את הקמת עיר הבה"דים בטיפול במפגעי רמת חובב. מנהלת המחלקה המשפטית של 'אדם טבע ודין', עו"ד נעמה אלעד, אמרה כי "מדובר בהישג משמעותי שיבטיח את בריאות החיילים ותושבי הדרום. 'אדם טבע ודין' תמשיך לעקוב אחר הוראות התוכנית ולוודא כי אזור עיר הבה"דים יהיה נקי מזיהום אוויר".

המשרד להגנת הסביבה ביצע תסקיר השפעה על הסביבה בכל הנוגע להשפעות הסביבתיות של רמת חובב על עיר הבה"דים המתוכננת, זאת בניגוד לכוונת משרד הביטחון, אשר פעל להקמת עיר הבה"דים מבלי שהבטיח כי יבדקו ויטופלו המפגעים הסביבתיים הנובעים מרמת חובב, כתנאי להליכי אישור הקמת העיר. ממצאי התסקיר קבעו כי ניתן יהיה לאכלס בבטחה את עיר הבה"דים רק אם שיעור הזיהום הנפלט מאזור רמת חובב יופחת בשיעורים משמעותיים של בין 70% ל- 90%.

במקביל, ועדת העררים של המועצה הארצית לתכנון ולבנייה קבעה לפני מספר שבועות כי בטרם יינתנו היתרי בנייה לעבודות במקום, מפעלי רמת חובב יצטרכו לעמוד בערכי זיהום אוויר חדשים שייקבעו על ידי הוועדה המחוזית בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה. במהלך הדיון היום, התחייבה המדינה לקיים הוראה זו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully