המשט לעזה

משפחה שכולה: למנוע החזרת הספינות לטורקיה

משפחת ויינשטיין, ששכלה את בנה בפיגוע במדרחוב בירושלים, הגישה לבית המשפט בקשה דחופה לעקל את הספינות שנתפסו מהמשט שעשה דרכו לעזה. "רק כך נוכל לגבות את פסק הדין נגד חמאס כשיינתן"

גלעד גרוסמן
25/07/2010

משפחה ששכלה את בנה בפיגוע במדרחוב בירושלים הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה דחופה לעקל את שלוש הספינות הטורקיות שנתפסו במשט לעזה, לפני שישוחררו לטורקיה בהתאם להחלטת הממשלה מיום חמישי האחרון. המשפחה דרשה את העיקול במסגרת תביעה שהוגשה נגד ארגון חמאס, על מנת להבטיח כי פסק הדין שינתן נגד חמאס ישולם. סכום העיקול הינו בסך 160 מיליון שקלים. הספינות מוחזקות נכון להיום בידי ישראל והן עוגנות בנמלי אשדוד וחיפה. ביום חמישי האחרון התקבלה החלטה על ידי ראש הממשלה, שר הבטחון ושר החוץ לשחרר את הספינות לטורקיה.

משפחת ויינשטיין, שהגישה את הבקשה, שכלה את בנה הצעיר, אדם (בן 14 במותו), בפיגוע הטרור במדרחוב בן יהודה בירושלים בדצמבר 2001. לפני ארבע שנים הגישה המשפחה תביעה נגד חמאס והרשות הפלסטינית בגין אחריותם לפיגוע.

בבקשת העיקול נטען, כי ארגון ה-IHH, בבעלותו מצויות הספינות, הינו "שותף מלא של ארגון חמאס לדרך ולמעשים, ומשמש זרועו הארוכה, ולפיכך לבית המשפט סמכות לעקל את הספינות במסגרת תביעה נגד חמאס". הבקשה נסמכת על חוות דעת מומחה לענייני ארגוני טרור פלסטיני ועל דו"ח של מרכז המידע למודיעין ולטרור במרכז למורשת המודיעין, אשר "מוכיחים את השתייכות שני הארגונים לתנועת האחים המוסלמים, ומפרטים את עבודתם בצוותא של חמאס וה-IHH בענייני המשט בפרט, ובענייני תמיכה בזרוע החברתית של החמאס בכלל".

התובעים, המיוצגים על ידי עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר ורועי כוכבי מארגון "שורת הדין", טוענים כי אם לא יינתן צו העיקול, לא יוכלו לגבות את פסק הדין לכשינתן. לטענתם, ניתנו כבר שלושה פסקי דין נגד חמאס, בסכום כולל של 1.35 מיליארד שקלים, אשר הארגון לא פרע עד היום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully