ויקי בנט: פרחאן לא יוכל לתפוס בנות נוספות

אמה של דנה בנט, התייחסה ברגשות מעורבים להחלטת בית המשפט להרשיע את רוצח בתה. "השופטים לא אכזבו אותי. הצדק יצא לאור. אין נחמה, אבל יש הקלה"

עידן אבני
21/07/2010
מערכת וואלה!

(צילום: שינאווי בכר, עריכת וידאו: יאיר דניאל)

עוד בוואלה!

לכבוד ט"ו בשבט: נתח אסאדו טרי ועסיסי עם פירות יבשים

וואלה! אוכל בשיתוף יינות ביתן

ויקי בנט הגיבה הבוקר (רביעי) בסיפוק להחלטת בית המשפט המחוזי בנצרת להרשיע את יחיא פרחאן ברצח בתה דנה בנט. בנט אמר לאחר הכרעת הדין כי "השופטים לא אכזבו אותי. ההחלטה הייתה מה שחשבתי. הצדק יצא לאור. אין נחמה אבל יש הקלה. הוא יישב מאחורי סורג ובריח ולא יוכל לתפוס בנות נוספות".

יחיא פרחאן הואשם ברציחתם של בנט, התיירת הצ'כית סילביה מולרובה ושכנו לתא, העציר אהרון סימחוב. בהחלטתו היום, הרשיע בית המשפט את פרחאן גם בשתי עבירות חטיפה לשם רצח ואונס. בהכרעת הדין ציינו השופטים כי "מדובר בנאשם מניפולטיבי, קר רוח ומתוחכם". לאחר הכרעת הדין יצאו השופטים להפסקה ועוד כשעתיים יחלו הטיעונים לעונש בניסיון לזרז את ההליכים.

ויטלי אשורוב, אחיו של אהרון סימחוב שנרצח על ידי יחיא פרחאן, אמר כי "קצת מרגיע. אחרי חמש שנים – הצדק נעשה, אומנם קצת מאוחר. היה לי חשש שיזכו אותו כי המשטרה טענה שאחי התאבד ולי כבר לפני חמש שנים היה ברור שמדובר ברצח".

מכתב האישום עולה כי כחודש לפני שרצח את דנה בנט, רצח פרחאן את סילביה מולרובה, תיירת מצ'כיה ששהתה בארץ כמתנדבת. פרחאן הגיע לפאב בחוף דוגית, שם בילתה סילביה. כשהבחין בסילביה יוצאת מהפאב לתפוס טרמפ חזרה למושב בו התגוררה, ניצל פרחאן את העובדה כי היתה בגילופין והציע לה טרמפ. אלא שפרחאן הסיעה יחד עם י' חברתו לנחל צלמון. בהגיעו למקום, לקח את סילביה על כתפו והורידה בדרך עפר אל הנחל. שם , כשהבינה את המתרחש, ניסתה סילביה לברוח אלא שפרחאן אחז בשערות ראשה וחנק אותה למוות באמצעות כבל דק שנשא עימו. לאחר מכן הכניס פרחאן את ראשה למי הנחל , דרך על גבה, וי' דרכה על רגליה. לאחר מספר דקות, משחדלה סילביה לנוע, הורה פרחאן לי' להניח אבנים על גופתה של סילביה על מנת שלא תצוף.

האישום השלישי ייחס לפרחאן רצח של שכנו לתא המעצר. במרץ 2004. כאשר פרחאן היה עצור בתחנת משטרת נתניה, החליט פרחאן לרצוח את שכנו לתא מאחר ושיתף פעולה עם המשטרה והפליל אחר בעדותו. במקלחת התא, הכה פרחאן את העצור שנפל על הרצפה ואז חנק אותו באמצעות חוט שהוציא ממכנסיו. לאחר מכן, הרים פרחאן את העצור ותלה אותו באמצעות החוט, אותו קשר אל סורגי חלון התא.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully