כשהארי פגש את הארי

הנסיך הארי קפץ בשבוע שעבר לבקר במרכז לכלבים המאומנים לסייע לבעלי מוגבליות. הוא נותר בהלם מהיכולות שלהם

  • כלבים
  • הנסיך הארי
נאווה סילוורה

מרכז כלבים שותפים במידהארסט, מערב סאסקס, אנגליה, זכה השבוע לאורח מיוחד. הנסיך הבריטי הארי, בעקבות אימו הנסיכה דיאנה המנוחה, הוכיח שהוא לוקח ברצינות פעילות רווחה וקפץ לביקור. המרכז הבריטי המציין בימים אלו 20 שנה להיווסדו, עוסק באימון כלבים המסייעים לבעלי מוגבלויות בביצוע משימות יום יומיות כמו הסרת בגדים, קריאה למעלית, הוצאת בגדים ממכונת כביסה, הגשת ארנק ליד קופה, ועוד. ביחד עם אחיו הבוגר, יורש העצר הבריטי הנסיך וויליאם, הארי תומך בארגון "סיוע לגיבורים - תמיכה בפצועים", ארגון המסייע לחיילים שנפצעו, המשתף בקביעות פעולה עם מרכז כלבים שותפים.

עוד בוואלה!

תסמכו עליו: חומוס סלק משוגע (ומטמטם) של עומר מילר

לכתבה המלאה
הנסיך וכלב במרכז לכלבים שותפים (צילום: GettyImages)

הביקור בן השעה וחצי נפתח בקבלת פנים נרגשת של כמה מכלבי המרכז שפצחו בנביחות ספונטניות והעלו חיוכים בקרב הנוכחים שקבעו הטון הבלתי פורמלי של הביקור. הנסיך סייר במתקני המרכז, לחץ ידיים עם לברדורית בת 14 שבועות בשם אונה, שגם הוכיחה כמה היא טובה בהיענות מיידית כשקוראים לה בשמה, צפה בפרזנטציית המיומנויות של טרודי, גולדן רטריברית בת 4 חודשים.

הכלבלב שקיבל את מרבית החיבוקים ותשומת הלב היה ויירון בן ה- 8 שבועות שקרוי על שם בוגטי ויירון, מכונית על מהמהירות בעולם. כמו כן, ניתנה לנסיך הזדמנות לצפות בכמה "סופר כלבים", הכלבים הבוגרים והמיומנים ביותר של המרכז בפעולה. כלב בשם דויל הציג את יכולתו לעזור ליושב בכיסא גלגלים להוריד חולצה, להחזיר לו דברים שנופלים על הרצפה ולפתוח עבורו דלתות.

תן יד הארי! (צילום: GettyImages)

לאחר מכן, הוצגו בפני הארי שיתופי פעולה נוספים והוא שמע על חשיבות הכלבים הללו לבעליהם. סטיבן ברוקס, קצין בצי המלכותי שנתון היום בכיסא גלגלים בעקבות תאונת אופנוע, הוא בעליו של כלב, מייג'ור, מזה 6 שבועות. הקצין אמר לנסיך: "מאז שיש לי את מייג'ור, זכיתי ביותר עצמאות בחיי היום יום שלי. הייתי תלוי לחלוטין בבני משפחה, חברים ומטפלים, אבל מייג'ור הפך משימות שהיו קשות להרבה יותר קלות. מייג'ור עושה את הדברים האלה ביחד אתי. הוא הגיע עם אישיות חצופה למדי ואני מאמין שאנחנו מתאימים. הוא עכשיו חלק מהמשפחה".

לקראת סיום, אפילו היה רגע של "הארי פגש את הארי" כשהנסיך פגש את הארי, גולדן רטריבר ג'ינג'י חביב. כשהנסיך גילה מה מה שמו של הכלב הידידותי הוא שאל את בעליו: "קוראים לו הארי כי הוא ג'ינג'י"?

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully