פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הנייה לספינה הלובית: "המשיכו אל חופי עזה"

   ראש ממשלת חמאס פנה לצוות הספינה וקרא להם לא לשנות את מסלולם ולהמשיך לעזה. "היזהרו שלא ליפול בפח. אל תעגנו בשום נמל אחר", אמר הניה

   חבר הפרלמנט הפלסטיני ג'מאל חודרי, העומד בקשר עם אנשי הספינה הלובית, אמר היום (רביעי) כי ספינות חיל הים מכתרות את הספינה הלובית והיא כרגע בת ערובה בידה של ישראל. במסיבת עיתונאים שקיים בצהריים בעזה אמר כי כוחות הביטחון היוונים בדקו את הספינה טרם יציאתה והובהר כי אין עליה שום נשק אלא תרופות ומזון. הוא הבהיר כי אנשי הספינה "נחושים להמשיך בדרכם".

   ראש ממשלת חמאס איסמעיל הניה קרא לאנשים הנמצאים על הספינה הלובית שלא לשנות את מסלולה ולהתעקש להגיע לחופי רצועת עזה. הוא קרא לספינות נוספות להמשיך ולנסות לשבור את המצור על עזה והוסיף: "דרישתה של ממשלתי ברורה: יש להסיר באופן מלא את המצור על הרצועה". הוא קרא לאנשי הספינה ואמר: "היזהרו שלא ליפול בפח. אל תעגנו בשום נמל אחר מלבד הנמל של עזה. אתם תקוותנו השטה בלב-ים".

   הניה אמר את הדברים בנאום שנשא במהלך טקס קריאת רחוב על שם המשט הטורקי לרצועה. "קריאת הרחוב על שם המשט מהווה מסר של נאמנות מהעם הפלסטיני לחללי המשט", הסביר. הפעילים שעל הספינה הלובית צוטטו בכלי תקשורת ערבים באמרם כי המורל שלהם גבוה וכי הם "נחושים לשבור את המצור על רצועת עזה".


   גורמיים צבאיים אמרו הבוקר כי הספינה הלובית "אל-אמל" הצליחה להתגבר על התקלה הטכנית שגרמה להפסקת ההפלגה ושבעקבות כך, היא חידשה את תנועתה בדרך לכיוון נמל אל עריש במצרים.

   כמו כן, העיתון "א-שרק אל-אווסט" דיווח הבוקר כי ישראל ו"מוסד קדאפי לצדקה" העומד מאחורי הספינה הלובית מנהלות מגעים באמצעות גורמים ערבים ומערביים במטרה לפתור את המשבר שפרץ בעניין הגעת הספינה לעזה. על פי הדיווח, הצדדים מנסים להגיע לפתרון שיאפשר את העברת הסחורות לעזה ללא השתלטות ישראלית על הספינה וכן למצוא פתרון בעניין הנמל שאליו הספינה תגיע בסופו של דבר.