ביטאון חיזבאללה: שני הצדדים ערוכים למלחמה

מאמר המערכת בעיתון "אל-אחבאר" המזוהה עם הארגון השיעי קבע כי מלחמת לבנון השנייה עדיין לא הסתיימה. "שני הצדדים נראים נכונים 'לקפוץ' בחזרה לפעולה"

ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים
12/07/2010

"מלחמת לבנון השנייה רחוקה מלהסתיים" – זוהי כותרתו של מאמר המערכת של העיתון הלבנוני 'אל-אחבאר' המזוהה עם חיזבאללה, לציון ארבע שנים לפרוץ מלחמת לבנון השנייה. במאמר נכתב עוד כי כפי שהדברים נראים, הן ישראל והן חיזבאללה ערוכים ומוכנים לסיבוב נוסף: "ארבע שנים לאחר מלחמת לבנון השנייה, שני הצדדים נראים נכונים 'לקפוץ' בחזרה לפעולה והם מוכנים, הן מבחינת היכולת והן מבחינת התמריץ".

כותב המאמר מזכיר את התפיסה הביטחונית של ראש הממשלה הראשון של ישראל, דוד בן גוריון, וטוען כי תפיסה זו לקראת קריסה: "לפני כשישים שנה העריך דוד בן גוריון, מייסד מדינת ישראל ומי שגיבש את התורה הביטחונית שלה, כי לאחר כל מלחמה יושגו הפסקות אש ארוכות-טווח לפני שתפרוץ המלחמה הבאה. בן גוריון חשב שלישראל יש יכולת לחזק את עצמה באמצעות מלחמות אך היא חסרת יכולת להשיג שלום דרך המלחמות".

"רבים מחוץ לישראל – וייתכן אף שבישראל עצמה – סבורים שמלחמת לבנון השלישית תוביל לפגיעה בתזה של בן גוריון. הם מאמינים שהמלחמה הבאה תניח את היסודות לשינוי עמוק בתהליך ההיסטורי של המזרח התיכון, שמקורו הוא איבוד היכולת של ישראל להבטיח את קיומה מבחינה צבאית לאחר תבוסה בשדה הקרב".

במאמר מערכת שהופיע בעיתון הלבנוני "א-ספיר", כתב הבעלים של העיתון טלאל סלמאן שישראל מנהלת מלחמה פתוחה נגד לבנון, מדינות ערב וטורקיה: "היום שוב 12 ביולי והנה אנחנו, נכנסים לשנה החמישית של המלחמה הפתוחה של ישראל נגד לבנון. יותר מכך: היא מנהלת מלחמה פתוחה נגד כל הערבים ונגד המוסלמים בטורקיה".

"ישראל מנסה להציג את עצמה שוב פעם כקורבן פגיע שנתון לאיומים מצד ספינות סיוע לרצועת עזה הנצורה", כותב סלמאן ומסכם: "לקח אחד חייב להילמד – העמידה האיתנה היא הדרך הקצרה ביותר לניצחון, בד בבד עם אחדות ומודעות לטבעו של האויב".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully