מצרים: "המו"מ יביא לתוצאות רק בעוד עשור"

שר החוץ המצרי אמר בראיון ל"א-שרק אל-אווסט" כי כל הסימנים מעידים שצפוי משבר בקרוב שכן לדבריו המו"מ לא מתנהל בדרך הנכונה. אבו אל-רייט גם מתח ביקורת על השליח האמריקאי מיטשל

ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים
03/07/2010

"המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים לא השיג דבר עד כה" – כך אמר הבוקר (שבת) שר החוץ של מצרים אחמד אבו אל-רייט בראיון לעיתון "א-שרק אל-אווסט" הרואה אור בלונדון. לדבריו, "כל הסימנים מעידים שאנחנו לא הולכים בדרך הנכונה ולפיכך אנחנו צפויים להגיע למשבר ברגע כלשהו".

בראיון מתח אבו אל-רייט ביקורת על השליח האמריקאי למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל באמרו כי יש לו אמנם ניסיון רב בתיווך בין צדדים שמנהלים מגעים מדיניים אולם דרך ניהול המשא ומתן שהוא מוביל "לעיתים מוביל להצלחה אולם לעיתים רבות גם מוביל לתוצאות רק בתום עשור או מחצית עשור".

בתוך כך, גורמים בבית הלבן מסרו אמש כי חלה התקדמות בשיחות העקיפות בין ישראל לפלסטינים. בתדרוך כתבים לקראת פגישתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארצות ברית ברק אובמה בשבוע הבא, אמרו גורמים בכירים בממשל האמריקאי כי הם מקווים לעבור לשיחות ישירות בין הצדדים בקרוב.

דניאל שפירו, יועצו של אובמה למזרח התיכון, אמר כי "יש התקדמות בשיחות והפערים בן הצדדים צומצמו". בהתייחס למועד תחילת השיחות הישירות אמר שפירו כי "קשה להעריך במדויק מתי הדבר יקרה, אך אנו מעודדים מכך שהושגה התקדמות".

בן רודס, סגן היועצת לענייני תקשורת אסטרטגית, אמר כי הנשיא אובמה מעודד מההתקדמות בשיחות. לדבריו הפגישה בין אובמה ונתניהו תתמקד בעיקר בפתיחת השיחות הישירות עם הפלסטינים אך תעסוק גם בנושאים נוספים כגון אירן. הוא הוסיף כי "אין שום משבר ביחסים בין ארצות הברית וישראל. היחסים עם ישראל מאוד חזקים ומאוד חשובים לארצות הברית. הממשל הזה בשותפות עם הממשלה הישראלית נקטו צעדים על מנת לחזק ולהעמיק את שיתוף הפעולה בינינו", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully