סליחה, דוקטור?

הקיץ מגיע ואיתו הג'וקים, אבל אתם חוששים שהדברה רעילה לחתול ולכלב? ד"ר איל נחמיאס, וטרינר הבית של פורינה, מוצא לכם פתרונות

ד"ר איל נחמיאס
02/07/2010

דוקטור, הכלבה שלי לא מפסיקה להשיר שיער! בכמויות! האם זה נורמאלי ומה אפשר לעשות?

נשירת שיער היא בהחלט דבר עונתי ואפשר לראות כבר עכשיו כי חלק מהכלבים משירים 'חזק' את הפרווה שלהם בעקבות מזג האויר החם. לעיתים פגעי מזג האויר החם גורמים לאלרגיות או לנגיעות בפרעושים. חוץ מזה, גם הסטרס המלווה את הכלב בזמן חילופי העונות מגביר נשירת שיער.

ניתן להתגבר על כך בסירוק קבוע עם מברשת איכותית למשל, או לעבור למזון עם ריכוז חלבון גבוה ולעבור על הכלבה ולוודא כי אין לה פרעושים. אם הדבר מלווה גם בגירוד ופצעים חשוב לגשת לרופא לבדיקת העור והפרווה. יש תוספי מזון המכילים חומצות שומן חיוניות ומונעים נשירה. לגבי הבגדים שלך, יש להשתמש ברולר כמובן. אפשר לשקול לקחת לתספורת ואז הנשירה תיפסק לזמן מה, אבל אני ממליץ יותר על סירוק עמוק ולא גילוח מלא.

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הברכיים - בלי לצאת מהבית

מוגש מטעם אפוסתרפיה

שמעתי שריסוס יכול להיות מסוכן לכלבים וגם תחליפים טבעיים כמו שמן עץ התה בעייתיים. זה נכון?

ריסוס בבית עלול בהחלט לגרום לתופעות של הרעלה. גם שמן עץ התה רעיל לחתולים. אבל האמת היא שבדרך כלל בבית בו יש חתולים – אין ג'וקים. החתול כבר דואג לזה באופן טבעי. ריסוס עלול לגרום להרעלה כי החתול דורך על חומר ההדברה ומלקק את הרגלים אחר כך. אם מרססים יש להרחיק את החיה מהבית לפחות ליום רצוי אפילו ליומיים. כדאי גם לבקש מהמדביר לעבוד עם חומרים מתאימים למניעת הרעלה כמו למשל חומרי הדברה בצורת מיקרוקפסולות, שהשחרור הרעל בו איטי ולרוב משפיע רק על החרק שנוגע בו.

הכלב שלי סובל מדלקות כרוניות באזניים. הלכנו לווטרינר וזה לא עזר. מה אפשר לעשות?


דלקות אוזניים כרוניות עיקשות עלולות לנסוע ממספר גורמים ביניהם : אלרגיות שונות, בעיות עור כלליות, תת פעילות של בלוטת התריס , חסימה אנטומית של תעלת האוזן ועוד.

בדיקות שאנו נוהגים לערוך לכלבים הן , בדיקות שונות של העור , תרבית ורגישות של חיידקים/פטריות מתעלת האוזן , בדיקה עם אוטוסקופ –מכשיר המאפשר התבוננות לתוך תעלת האוזן וצפיה בבעיות וחסימות אם יש, בדיקת דם לבירור תפקוד בלוטת התריס. קחי את הכלב שוב לווטרינר וודאי שהוא מקיים את כל הטיפולים האפשריים. בהצלחה!

זה מסוכן לחסן את הכלב גם נגד תולעת הפארק וגם חיסון משושה באותו הזמן?

אין בעיה לתת לכלב תולעת הפארק ומשושה בו זמנית. הזריקה נגד תולעת הפארק לא מעוררת את המערכת החיסונית אלא פועלת כחומר נגד הטפיל. חשוב להקפיד לתת את הטיפול נגד תולעת פארק לפחות כל שלושה חודשים.

  • כלבים
  • חתולים
  • הדברה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully