יש הסכם: המורים יצטרפו לשביתות כלליות במשק

במסגרת הסכם שנחתם בין הסתדרות העובדים הכללית להסתדרות המורים, הוחלט כי הלימודים יושבתו בעת שביתה כללית במשק. "יד השביתה לא תהיה קלה על ההדק"

גיל סימה

הכרזה של הסתדרות העובדים הלאומית על שביתה כללית במשק תוביל גם להשבתת הלימודים בבתי הספר, כך הוסכם הבוקר (רביעי) בין הסתדרות העובדים להסתדרות המורים. "אם יחליטו בהסתדרות על שביתת עובדים כללית, אנחנו נהיה איתם ונשבית את גם את הלימודים", כך אמר לוואלה! חדשות מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן בתום מסיבת עיתונאים בה הוצג ההסכם.

שני ארגוני העובדים הגדולים במדינה התייצבו הבוקר אל מול המיקרופונים והמצלמות והראו חזית אחידה המבטאת לדבריהם את עמדותיו של המגזר הציבורי בישראל. על פי שיתוף הפעולה שהתגבש בין וסרמן למזכ"ל ההסתדרות הכללית, עופר עיני, עולה כי הארגונים יפעלו במשותף בכל הנושאים הקשורים בקידום מעמד העובדים, זכויותיהם הסוציאליות ותנאי העבודה.

יצוין כי עד כה עבדו שני הארגונים באופן עצמאי לחלוטין כשבשעה שעיני הכריז על שביתה כללית במשק, מקבילו בהסתדרות המורים לא הצטרף אליו והמורים במדינה המשיכו בשגרת העבודה הסדירה. על פי ההסכם שנחתם, נראה כי חרב השביתה אשר על פי שני הצדדים הנו האמצעי האחרון בו ישתמשו, יהיה מעכשיו בעל משמעות רחבה יותר עם הצטרפותם של עשרות אלפי מורים העשויים להיות חלק ממאבק העובדים במגזר הציבורי הכללי.

"שיתוף הפעולה הזה הבשיל לאחר משא ומתן של חודשיים כשחשוב לי להדגיש שכל צד נשאר בעצמאותו אבל חתמנו על ההסכם להגביר את עוצמה שיש לנו", אומר וסרמן ומדגיש כי שיתוף הפעולה יהיה רלוונטי מבחינת הסתדרות המורים רק במידה והשביתה תהיה כללית. "אנחנו לא ממהרים ללחוץ על ההדק, בכל זאת יש לי אחריות כלפי מאות אלפי תלמידים היכולים להסתובב ברחובות, זהו הנשק האחרון שנוכל להפעיל בזמן הנכון", הוא אומר.

וסרמן מזכיר בדבריו את תמיכתה של הממשלה בתוכנית "אופק חדש" אשר בעקבותיה הוזרמו יותר משישה מיליארדי שקלים מקופת האוצר לחינוך. "מבחינתי זוהי ערבות הדדית של שני הארגונים", אומר וסרמן כשבמסגרת מסיבת העיתונאים אמר עיני כי יתמוך במאבקם של המורים ליצירת תנאים הולמים ושיפור מעמדם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully